Výhra nad Dobruškou a Brnem a vítězství v základní části extraligy

4. 2. 2016

Minulý víkend jsme sehráli poslední utkání základní části Extraligy. Dohrávaný duel prvního kola s Dobruškou a utkání čtvrtého kola s dosavadním lídrem tabulky z Brna. A především zápas s týmem Brna byl pro nás současně testem naší síly před finálovým turnajem play-off.

„Tým Dobrušky je pro nás tradičně nepříjemný soupeř. Mají silné holky, přes které mohli uhrát tři body, a proto byl pro nás velmi důležitý úvodní mix, který by určil vývoj celého utkání. V tomto zápase se Pájovi s Bětkou moc nedařilo, proto si nesmírně cením jejich vydřeného vítězství. Není těžké vyhrát, když se vám daří, umění je zvítězit, když nemáte svůj den a nic vám nevychází,“ zhodnotí zahajovací zápas Ondřej Lubas, vedoucí našeho týmu.

„Další zlomový bod nám díky své bojovnosti přinesla Dominika, která zahrála výborně proti Katce Tomalové. Dámský debl se nám už také konečně vrátil z marodky a naše holky předvedly moc hezký výkon.“

Není těžké psát články, když se vám daří. Všichni hráči našeho týmu přistoupili ke svým zápasům velmi zodpovědně a tak se zrodil poměrně jasný výsledek 8:0, přestože některé zápasy byly velmi vyrovnané.

V neděli jsme se utkali v boji o konečné 1. místo v tabulce s týmem Brna. Posun na první příčku pro nás znamenala pouze výhra za čtyři body. Po vítězné sérii jsme byli plni optimismu a sebevědomí a měli jsme jen vítězné ambice.

„Při skládání naší sestavy jsme věděli, že v pěti zápasech jsme mírnými favority a jsem velmi rád, že naši hráči unesli tíhu odpovědnosti a tyto body dokázali přinést. Velmi mne potěšil výkon Dominiky proti Kamile Augustyn, kdy prohrála jen těsně koncovku třetího setu. Doufejme, že podobné výkony zopakuje i tento týden na mistrovství republiky v Karviné. Krásné badmintonové představení předvedl druhý debl, ale v rozhodujících chvílích zaúřadoval Adam Cwalina, který zařídil rozhodující body pro brněnský pár. Pája s Bětkou v mixu zahráli výrazně lépe než v sobotu a je jen škoda, že koncovku prvního setu ovlivnily jejich jednoduché chyby. Druhý set už byl pod kontrolou brněnského páru. Své si odehrál Kuba. Není jednoduché nastoupit po tak dlouhé pauze způsobené zraněním do zápasů, kdy se od něj očekává bodový příděl pro tým. Proto mu patří velké poděkování za body, které nás vynesly na první místo v tabulce,“ pustil se do dlouhého hodnocení utkání Ondřej Lubas.

Pointa našeho příběhu základní části? Výhra nad Brnem 5:3, další čtyři body to tabulky a konečné první místo právě před Brnem.

„Všechny zápasy měly úžasnou herní úroveň a jsem rád, že jsme z této konfrontace dvou nejlepších týmů základní části vyšli vítězně. Rád bych poděkoval celému týmu za skvělou reprezentaci našeho klubu a pevně věřím, že tento vítězný duch a především bojovnost a týmovou soudržnost se přenesou i do závěrečného finálového turnaje play-off.“