Vyhráli jsme základní část Extraligy!

4. 2. 2016

Sokol Meteor Praha Radotín vyhrál základní část extraligy a do finálového turnaje play-off půjde z nejvýhodnější pozice! Celá naše „jízda“ základní částí vyvrcholila závěrečnou výhrou 5 : 3 nad týmem Brna. „Předvedené výkony, výhra a první místo v závěrečné tabulce. První splněný cíl je za námi,“ hodnotil potěšeně základní část Ondřej Lubas, předseda našeho oddílu.

Po loňském neúspěchu v play-off bylo nutno posílit tým především na singlových pozicích a v párových disciplínách svěřit více důvěry páru Jakub Bitman – Pavel Drančák na pozici 1. debla a Pavlovi v mixu. Tým jsme navíc posílili o dva vynikající singlisty, členy národního týmu Polska, Michala Rogalskiho a Mateusze Dubowskiho, kteří během základní části extraligy splnili naše očekávání a stali se našimi oporami. Naše družstvo také svými deblovými výkony podpořila teprve šestnáctiletá Michaela Fuchsová.

„Začátek sezóny byl pro nás naprosto strašidelný. V přípravném období jsme kvůli zraněním přišli o Páju, Kubu, Bětku a Míšu, a proto jsme první utkání proti týmu Benátek hráli v silně redukované sestavě a tomu odpovídal i náš úvodní výsledek. V druhém ligovém kole už nastoupily naše polské posily. Do obou utkání jsme nastupovali s respektem k síle soupeře a ještě ne ve zcela uzdravené sestavě. Obě vítězství 7:1 nás dostala na vítěznou vlnu a vnesla do týmu klid a sebedůvěru. A od druhého kola do konce už to byla jen vítězství. Někdy lehká, někdy tvrdě vybojovaná, ale vždy za čtyři body, což nakonec rozhodlo o našem prvním místě po základná části,“ říká Ondřej Lubas, který nachází základní rozdíl mezi loňským a letošním ročníkem právě v bojovnosti. „Jako největší rozdíl ve srovnání s loňskou sezónou vidím sílu našich hráčů otočit zápasy, které se nevyvíjí v náš prospěch.“

Výhra v základní části náš tým posunula přímo do semifinále play-off. Závěrečný turnaj play-off náš oddíl pořádá a můžeme si právě dělat ambice na titul.

„Rozhodující duely o titul nás teprve čekají. Jako předseda klubu mám před týmovým vrcholem sezóny 3 přání. Aby se nám do finálového turnaje vyhnula zranění a nemoci, aby v nás zůstala vítězná vlna a bojovnost ze základní části a aby finálový turnaj Play Off dopadl výsledkově i organizačně na jedničku,“ doufá Ondřej Lubas.

„A rovněž bych touto cestou velmi rád poděkoval nejen celému týmu extraligy za předvedené výkony,a le i dalším našim hráčům z nižších družstev a mým oddílovým spolupracovníků za čas, který věnují chodu našeho oddílu.“