ZLATÉ MČR DOSPĚLÝCH

8. 2. 2016

O víkendu se v Karviné opět konal vrchol domácí sezóny dospělých – Mistrovství České Republiky. Pro náš klub bylo jedno z nejúspěšnějších. Tréninková příprava směřuje hlavně k párovým disciplínám, kde dlouhodobě patříme k nejlepším. A meteorští hráči zde dominovali. K našim parádním disciplínám patří především pánská čtyřhra, což výsledky na turnaji potvrdily. Mezi 8 nasazenými páry jsme měli hned čtyři a v záloze černého koně turnaje (MatýsekJ). Čtvrté společné vítězství vybojovali Kuba Bitman s Pájou Drančákem, kteří se k mojí radosti, dali po letech znovu dohromady a potvrdili, že jde o šťastné spojení. Zároveň s mistrovským titulem se nominovali i na ME do ruské Kazaně! Bronzové medaile ve čtyřhře přidali Peťa Hošek (s Jelínkem) a Míša Hubáček (s Loudou). Pro Míšu to byl skvělý vstup do kategorie dospělých, první „dospělácká“ medaile. Věřím, že přidá ještě mnoho dalších. Škoda těžkého losu, který vystavil stopku Ivovi Stoklasovi spolu s Králem (nasazené jedničky turnaje po vyrovnaném zápase podlehly Floriánovi s Korenym) a Matějovi (s Králem) postavil do cesty Kubu s Pájou. Ve čtyřhře žen vybojovala svůj první titul v této disciplíně Bětka Bášová společně s Míšou Fuchsovou a potvrdily, že by se mohly stát oporou extraligového družstva.

Ve smíšené čtyřhře zůstávají od svého prvního společného startu bez porážky Kuba s Bětkou. Získali 7. titul v řadě. Celkově 11. mistrovský titul Kuby a 8. Bětky je řadí mezi největší osobnosti českého badmintonu! Skvělou bronzovou medaili opět vybojoval Peťa Hošek se Š. Křížkovou a prožil tak svoje nejúspěšnější mistrovství.

V singlu vybojoval Petr Koukal již 9. titul.

Celý turnaj byl pro náš oddíl velkým úspěchem, rád bych všem hráčům poděkoval za skvělé výkony, přístup a jako vždy kamarádskou atmosféru. Čas strávený s vámi je mi moc příjemný! Je skvělé, že naši nejmladší mají ve vlastním oddíle tolik dobrých vzorů. Doufám, že se je v budoucnu budou snažit napodobit. Je to velká výzva nejen pro ně, ale i pro nás trenéry, protože úspěchy z poslední doby jsou opravdu velké!

Přeji hodně štěstí Kubovi, Pájovi a Matýskovi na blížícím se Mistrovství Evropy!!!

Michal Turoň