GPA U15 Orlová

15. 2. 2016

Na první “A” turnaj letošní sezóny vyrazily na sever Moravy z našeho oddílu pouze Katka Mikelová s Emou Staňkovou. Nikdo další se na turnaj z postupového “C” neprobojoval.

Obě dívky nastoupily do všech disciplín. V mixu dokonce obě nalosované jako ¾. Katka s Michalem Morávkem z Kladna nedokázali hned v úvodním zápase přehrát dvojici ze severní Moravy a prohráli 1:2 na sety, Ema s Honzou Horou z Plzně skončili ve čtvrtfinále také se severní Moravou.

Do dvouher jim los moc nepřál a oběma přisoudil ve čtvrfinále nejvýše nasazené. Katce stejně jako na MČR nejlepší hráčku této kategori benáteckou Zuzákovou a Emě orlovskou Němcovou. Obě odehrály svoje maximum, ale na pozdější finalistky neměly.

Chuť si chtěly spravit ve čtyřhře, kde los naznačoval možný postup minimálně mezi čtyři nejlepší páry. Snad zklamání ze dvouhry, Katky nedávné zranění kotníku či únava, se na jejich hře podepsala a ve čtvrtfinále podlehly papírově sice silnějšímu moravskému páru, rozhodně však hratelnému. Vlastní chyby, nedostatek důrazu a netrpělivost v koncovce znamenaly konec nadějí na “bednu” a prohru ve třetím setu 19:21.

Obě hráčky na turnaji potvrdily svoje žebříčkové postavení, což je určitě pozitivní výsledek, ale očekávání zůstala. Snad příště.

Kompletní výsledky zde:

http://tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=799211C8-417B-4AD9-9884-ADB976C1BE96&d=20160213