GPC U13 a Junior International Series

15. 2. 2016

Začneme od nejmladší kategorie GPC U13

V Kralupech nad Vltavou proběhl 1. GPC U13. Do něj se kvalifikovalo z našeho oddílu hned 7 chlapců a 7 děvčat.  Pro některé to byl první turnaj podobné této kategorii vůbec. Nejlépe si vedl  10ti letý  Petr Hnilica,který celý turnaj vyhrál, a to jak v singlu, tak v deblu společně s dalším naším  stejně starým hráčem Tomášem Bláhou. Výhry znamenají postup na GP A U13.  Dobře si vedli i Štěpán Schroetter a Jakub Kučera, kteří podlehli v deblu až ve finále právě výše zmíněné dvojici. Třetí místo obsadili Tomáš Bláha s Adélou Klímovou v mixu. Adéle Klímová ještě přidala další 3. místo společně se svoji sestrou Klárou v deblu.   Že nám roste šikovná generace nejmladších hráčů  a  hráček potvrdila účast hned 4 kluků a 2 děvčat  ročníku 2005 mezi nejlepšími  osmi.

Junior International Series 

Další díl juniorského circuitu  proběhl v maďarském městě Pecs.  Z našeho oddílu se jej zúčastnil Matěj Hubáček, který nastoupil v mixu s Bertou Ausbergerovou a deblu s Ondrou Králem. Více se mu dařilo v deblu, kde se podařilo postoupit až mezi nejlepších osm dvojic. V mixu bohužel ve 2. kole podlehli slovenské dvojici.  Pro Matěje byl turnaj součástí závěrečné přípravy pře březnovým ME kategorie U17,kam si vybojoval nominaci do párových disciplín.