Podařený víkend našich mladých hráčů – postupy na GP A

18. 5. 2016

O víkendu se bojovalo o postupy na republikové GPA ve 3 kategoriích U13, U17,U19-

GPC U13

Naší parádní disciplínou se stává dvouhra kluků – semifinále bylo čistě radotínskou záležitostí. Petr Hnilica, Tomáš Bláha, Adam Král a Jakub Kučera spolu sehráli vyrovnané zápasy o postup do finale.

Nejlépe si vedl Petr Hnilica, který  zvitězil ve dvouhře a postup si vybojoval spolu s Tomášem Bláhou i ve čtyřhře.  Své první medailové umístění a postup  na GPA si též  zajistil  Adam Král ve dvouhře,když po vítězství nad Kubou Kučerou obsadil 2.místo. Ve smíšené čtyřhře  máme  též vítěze a tedy postupující- Kuba Kučera a Bára Johnová přehráli ve finale právě Petra s Helenkou Chvalovou.  Ve čtyřhře kluků ještě Adam s Milanem Kovářem  a Kuba  s Martinem Musilem obsadili 3.-4.místo.


GPC U19

Ve vedlejší hale si vítězstvím ve čtyřhře zajistily účast na GPA U19  obě deblové dvojice Pavel Synovec / Jonáta Šercl a Ada Vacková/Terka Typltová .  V ostatních disciplínách bohužel postup utekl o vlásek. Jak  Jonatán tak  Terka podlehli ve finale ve dvouhře a společně I v mixu soupeřům z Astry.

GPC U17

V neděli 8.května se v hale pražské Astry konal oblastní postupový turnaj v kategorii U17. Do bojů zasáhlo několik našich hráčů. Nejlépe si vedla Katka Mikelová. Ve dvouhře nedala šanci svým o rok starším soupeřkám z Astry  a vítězství  nad  Terkou Kobylákou i Valentýnou Sonnkovou  si vybojovala postup ve dvouhře. Rovněž ve čtyřhře se dařilo a společně s Emou Staňkovou si ve finále poradily s astráckou dvojicí a zajistily si postup na GPA. Katka si ještě připsala  3.míst ve smíšené čtyřhře  s Adamem Bhuiyanem. Zcela nečekaný výsledek se povedl Honzovi Volčekovi s Danem Fürstem ve čtyřhře, když prošli turnajem až do finále, kde už na starší a zkušenější soupeře nestačili. I tak  byl jejich výkon příjemným překvapením .  Na 3. místě ve čtyhře ještě skončili Adam s Tomášem Panochou.

U17AdamTom   U17KatkaEma