Bronz na GPA U19

3. 6. 2016

21. – 22. 5. se v Brně konal turnaj GPA do 19 let. Náš oddíl reprezentovali Pavel Synovec, Jonatan Šercl. Terka Typltová a Áďa Vacková. Adélka se v singlu dostala do čvtrfinále, kde nestačila na pozdější vítězku turnaje Kateřinu Zuzákovou 21:13 a 21:11. V mixu si Áďa vedla dobře, ale stopku jí dali pozdější překvapiví finalisté Adam Blaník a Beata Fukalová. Čtyřhra se Terce s Adou ale moc nedařila. Skončili hned v prvním kole proti silným soupeřkách na 3 sety. V singlu se Terka, po prohraném prvním setu 21:6, kousla, ale na Lucku Paurovou to nestačilo, a prohrála druhý set 25:23. V mixu Terka s Jonatanem zvládli první kolo, ale v druhém kole jim štěstí moc nepřálo a narazili na pozdější vítěze Janu Slatinskou s Honzou Fialou. Kluci Pavel s Jonatanem neměli ve čtyřhře svůj den a vypadli hned v prvním kole ve třísetovém zápase proti Honzovi Viktorovi a Martinu Kuralovi.  Pavel se v mixu s Anetou Skuhrovou dostal do druhého kola. Soupeři ale dobře využili slabší holky a dokázali tak udržet míč mimo Pavla. V singlu si ale Pavel zpravil chuť, když porazil Michala Vašátka a ve čtvrtfinále Jirku Vajsejtla. V semifinále na něj čekal již rozehraný Petr Beran, kterému Pája podlehl 21:12 a 21:9. I přes prohru v semifinále ale vybojoval krásnou bronzovou medaily!!! 🙂