GPB U15 v Praze Radotíně

11. 9. 2016

Letošní sezona začala opravdu velmi zostra. I přesto , že víkend přinesl klasické  letní počasí, přijelo na 1.celostátní  turnaj kategorie B po prázdninách téměř 90  hráčů .  /Na turnaji mohou startovat hráči od 8.místa na celostátním žebříčku v každém disciplíně /. Turnaj  proběhl v městské hale v Radotíně. Pořadatelem byl náš oddíl- radotínská část. Hračí  na 9ti kurtech bojovali o vítězství a body do žebříčku.

Ze žebříčku si  účast v turnaji zajistilo i 8 kluků a 6 děvčat.  Náš oddíl si odnesl 3 medailová umístění. Z našich se nejlépe dařilo Katce Mikelová  v mixu.  /Katka  mohla hrát  jen mix  neboť v ostatních disciplínách je do 8.místa/.  Společně se svým spoluhráčem z Kladna Michalem Morávkem vybojovala  první místo a připsala si  400 bodů. 

Dobře si vedla i Ema Staňková, která společně se Sonou Hořínkovou obsadila v deblu  3.místo a ve dvouhře  se probojovala do čtvrtfinále, kde  prohrála s pozdější vítězkou turnaje K.Valentovou.

Bronz získal i Petr  Nejedlý  ve čtyřhře s J.Matulou .  Jeho stálý partner se nezúčastnil ,i  tak se narychlo sestavená  dvojice  dvou drobných hráčů  dokázala  poprat s o hlavu většími soupeři .

Dobře zahrál Dan Furst. Po trochu pomalém rozjezdu v prvním zápase nakonec sehrál vyrovnaný zápas s nasazenou jedničkou  V. Erhartem a ukázalo se,  že o prázdninách se zase posunul o kus dál.

Ostatní hráči zahráli to, na co v daném okamžiku měli . Přesvědčili se , že úroven těch nejlepších je dnes již opravdu vysoká a pokud chtějí pomýšlet na umístění mezi prvními , je opravdu potřeba tvrdě trénovat .

Výsledky na :

http://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=99C3EE4E-C669-4E67-8D7B-03BF4F246D69