Úspěšný víkend pro náš oddíl

18. 9. 2016

Pěkné výsledky přinesl tento víkend našemu oddílu na několika frontách.

V Orlové-Lutyni se  uskutečnil celostátní turnaj U19  kategorie B / bez prvních osmi nejlepších na žebříčku této kategorie/.  Vlakem se vydali reprezentovat oddíl a bojovat o body Pavel Synovec společně s Jonatánem Šerclem. Zatímco Jonťa mohl startovat ve všech disciplínách, Pavlovi jeho postavení dovolilo hrát pouze debl právě s Jonatánem. A právě v deblu se  jim vedlo náramně. Ve velmi napínavých zápasech porazili jak v semifinále tak ve finále páry z Prahy a stali se tak vítězi turnaje. Jonatán ještě přidal 3.- 4.místo ve dvouhře , když se probojoval jako nenasazený hráč  až do semifinále. Společně s I.Foukalovou z Vesce  obsadil 3.místo i ve smíšené čtyřhře.  GRATULUJEME!

Bohužel pořadatel nějak pozapomněl na diplomy, takže foto chlapci poslali z následné cesty vlakem zpět.

 

Čtyři sta kilometrů  směrem na západ od Orlové proběhl v Praze na Hamru otevřený turnaj GPC U17 . Zde měl náš oddíl daleko větší zastoupení. I přesto, že zde chybělo několik předních pražských hráč této kategorie , sešla se zde dobrá konkurence. A naši hráči se neztratili, naopak v každé disciplíně stáli na stupních vítězů. Nejvíce se nám dařilo ve dvouhře dívek. Finále bylo čistě radotínskou záležitostí. Vítězství si odnesla Katka Mikelová, která opět nenechala soupeřkám ani set a  v pěkném finále porazila Emu Staňkovou. Té se povedl zejména semifinálový zápas. V něm přehrála o 3 roky starší Petru Janošovou z Hamru. Společně děvčata vyhrála čtyřhru. Je potřeba je pochválit za velmi dobou hru  a snahu o útočný styl , což sice někdy vede k nevynuceným chybám, ale určitě je výkon slibný. Ema vybojovala ještě bronz v mixu společně s J. Horou.

Ve dvouhře chlapců si dobře Tomáš Panocha, který skončil na druhém místě. Ve finále proti plzeňském J. Horovi mu trochu došli síly po náročném odpoledním programu.  Úbytek sil bohužel byl znát i v semifinále čtyřhry. S Adamem Bhuiyanem marně bojovali o postup do finále a tak si kluci odvážejí společné třetí místo.

Velmi dobré výkony podali i Vojta Havlí a Dan Furst ve dvouhrách, kde sváděli vyrovnaný boj se soupeři o dva roky staršími. Ostatní bojovali a získávali zkušenosti do dalších turnajů.