Bětka Bášova s Kubou Bitmanem opět na stupních vítězů.

3. 10. 2016

V Polsku se  konal další díl Evropského okruhu, tentokrát International series s dotací 6000 USD. Náš oddíl reprezentovala  pětice hráčů: Bětka Bášová, Jakub Bitman, Pája Drančák a bratři Hubáčci, Zatímco prvně jmenovaná trojice jela sbírat body a pokusit se probojovat až do závěrečných bojů o medaile, u Michala s Matejem šlo zejména o to posbírat cenné zkušenosti v dospělém badmintonu, který se velmi výrazně liší od juniorského.  Pro Matěje jde také o přípravu na blížící se Mistrovství světa juniorů, kde je v širším kádru a bojuje o nominaci.

Jakub s Bětkou si spravili chut svým dobrým výkonem. Poté co se jim minulý týden nedařilo v Belgii, se v polské Bieruni probojovali až do semifinále a připsali si dalších 1750 bodů, které jim pomohou se opět posunout ve světovém žebříčku výše a tím se po ročním výpadku o další kousek přiblížit místům, kde byli před Jakubovým zraněním. Tam se již tolik nedařilo a  podlehli polským hráčům.

Bětce se dařilo i v deblu, kde s Míšou Fuchsovou po velkém boji podlehly indické dvojici 1:2 na sety a skončily ve čtvrtfinále.  Pája s Míšou Fuchsovou vyhráli v 1.kole, pak však nestačili na indickou dvojici.

Dobře si vedl i Michal  v deblu,  když s partákem Janem Loudou proklouzli z kvalifikace a poprvé si zahráli  v hlavní soutěži podobného turnaje.

Výsledky na http://www.tournamentsoftware.com/sport/draw.aspx?id=211A3BD4-A96F-4E34-8F27-9FC4C7F808F3&draw=9

Halka

 

Náhledový obrázek je pouze ilustrační.