Mezinárodní turnaj nadějí Brno 24.09.2016

3. 10. 2016

Uplynulý víkend se konal 1. ročník mezinárodního turnaje dětí v Brně. Náš oddíl nominoval několik hráčů do kategorie U13 a U15. Turnaj nese název mezinárodní, ale kromě několika hráčů ze Slovenska na něm startovala širší domácí špička. Což řadě našich hráčů přineslo první setkání s hráči hrajícími turnaje GP A.

V mladší kategorii reprezentovalo 5 dívek a 5 chlapců – Barča Bursová, Helenka Chvalová., Adélka a Klárka Klímovi, Anička Vávrová, Tomáš Bláha, Petr Hnilica, Milan Kovář, Matyáš Pecka a Štěpán Schroetter. První část se hrála ve skupinách, kdy v chlapecké části postupovali do pavouka vítězové skupin a šest nejlepších  z druhých míst. Do druhé části se podařilo postoupit Petrovi z prvního místa a Štěpánovi z druhého. V dívkách postupovaly vždy 2 nejlepší z každé skupiny. Do pavouka postoupila jen Adéla. Štěpán s Adélou prohráli v prvním kole,  nejlépe se dařilo Petrovi, který se probojoval až do nedělního semifinále, kde nestačil na opavského Matulu. Ve čtyřhrách ze skupiny postoupily z dívek Helča s Aničkou, které v prvním kole znovu potkaly své přemožitelky ze skupiny Bílkovou-Králíčkovou a ani na druhý pokus se jim nepodařilo je porazit. Mezi kluky se nejdále dostali Tomáš s Petrem, kteří skončili ve čtvrtfinále. Postup ze skupiny se povedl i Milanovi se Štěpánem, ale dále se už nedostali.

Ve starší kategorii se do bojů v nově otevřené X-Aréně pustili Katka Mikelová, Ema Staňková, Bára Ledvinková, Dan Furst, Vojta Havlík, Vojta Franta a Fanda Chval. Ve skupinách si se svými soupeři poradili všechny dívky a Dan. Ostatní skončili na nepostupovém 3.místě. Barča hned v 1.kole bohužel narazila na bezchybně hrající orlovskou Němcovou, která ji nedala moc šancí a Dan s kladenským Morávkem bohužel nezvládl koncovku třetího setu. Ema si ve čtvrtfinále nedokázala poradit s pražskou rivalkou Šilhavou a podlehla ve třetím setu. Do neděle postoupila ve dvouhře Katka, která v semifinále odehrála velmi slušný zápas, ale na jednu z nejlepších hráček této kategorie Němcovou nestačila.  Ve čtyřhrách se dařilo jen Katce s Emou, ale opět jim orlovský pár Van Coppenolle/ Němcová vystavil stopku v semifinále ve třech setech.

Celkově jsme si tedy z Brna odvezli 4 bronzové medaile. Většina hráčů předvedla své aktuální maximum, někteří i více, což je pro nadcházející turnajový kolotoč dobrá zpráva.