Hustopeče  – 2.místo pro Katku Mikelovou

9. 10. 2016

Hustopeče jsou známá vinařská oblast. Nicméně tentokrát jsme nejeli na burčák ani vinobranní.

V městské hale se konal celostátní turnaj GPB U17.  Sjelo se 32 chlapců a děvčat a kromě špičky této věkové kategorie  přijeli všichni nejlepší. My si odvezli z města u Brna 2  medailová umístění , a to i přesto, že  náš oddíl reprezentovaly jen Katka Mikelová a  Ema Staňková /  ještě patří do kategorie U15/. Postavení na žebříčku jim zajistilo účast ve všech 3  disciplínách.

V mixu se dařilo více Emče, která si domluvila partáka na ASTŘE. S Vojtou Seberou se probojovali až do čtvrtfinále.  A zde sehráli naprostou vyrovnanou  se sehranou dvojicí Kostrhun Adam/Krpatová Lucie, Prohráli až po boji ve 3 setech. Velmi slibný výkon do dalších turnajů, pokud spolu budou o nadále hrát.

Nedělní program začala děvčata semifinálem debla. I přes poměrně jasné skore, byl zápas vyrovnaný a pokud holky držely taktické rady, získávaly body. Bohužel se to nepodařilo po celý zápas a několik taktických chyb a chyb z podání znamenalo stop a konečné 3.-4.místo.

Dvouhra dívek přinesla úspěch Katce. Ta prošla turnajem zcela bez respektu ze soupeřek až do finále. V semifinále jednoznačně porazila starší a ostřílenou R. Bártovou z Pardubic, která vůbec nenašla protizbraň proti útočné hře Káti.  Ve finále Katka nastoupila proti L. Krpatové. A jeden a půl setu opět byla na kurtu jasně lepší, Lucka byla bezradná a nevěděla co zahrát, aby neměla okamžitě balon zpět. Pak se Katka lekla, že by mohla zvítězit,  zpanikařila a začala přeci jen o něco více chybovat. Soupeřka zahrála několik dobrých míčů, chytla se a nakonec využila své daleko větší zkušenosti z takovýchto zápasů a zvítězila ve třech setech. Káťa předvedla, že má potenciál porážet ty nejlepší hráčky své kategorie, ale i ty starší.  Neprohrála proto, že by byla horší hráčka. Prohrála nedostatkem zkušeností z podobných zápasů, nedostatkem klidu v rozhodujících okamžicích,  kdy si je potřeba věřit až do posledního míče i tehdy když získá soupeřka několik míč v řadě.

Celkově myslím, že obě hráčky  předvedly další kvalitativní posun a soupeřkám naznačily, že se s nimi musí počítat na medailové pozice.

Výsledky: http://www.tournamentsoftware.com/sport/draw.aspx?id=BA934400-8F35-425A-8B94-EA62F473E3FB&draw=3