Úspěšný víkend družstev Sokolu Meteoru Praha – Radotín

20. 10. 2016

Povedený vstup do nové sezony extraligy si může připsat tým meteorského ,,Áčka.“ Ten v obou zápasech porazil své soupeře, odváží si plný počet bodů, slušné skóre a dva skalpy velmi silných týmů.

Prvním utkáním bylo střetnutí s SK Badminton Český Krumlov. Krumlov umí být soupeřem nepříjemným, někdy až nevyzpytatelným. V sobotu 15.10. 2016 se ale naplnila role favorita z Prahy. Ten zvítězil i v oslabené sestavě se skórem 6:2, kdy body do týmu přinesli Ludík a Bitman ve dvouhře mužů, dále páry Ludík/Rogalski a Drančák/Bitman ve čtyhře mužů, dámy Fuchsová/Bášová ve čtyřhře žen a Drančák/Bášová ve smíšené čtyřhře. Velkou smůlou je prohra Dominiky Koukalové, která dokázala vyrovnat nepříznivé skóre 13:20 na 20:20. Avšak závěrečné výměny nezvládla a prohrála po velké bitvě krumlovskou Milovou 22 : 20 ve třetím rozhodujícím setu.

Následující den se na půdě hostů střetl Meteor s velkým, značně posíleným favoritem týmu Badminton FSpS MU Brno. V oslabené sestavě, kdy Michal Rogalski skrečoval zápas proti Adamovi Mendrekovi, bylo těžké získat potřebných 5 bodů. Avšak potřebné štěstí a především skvělé výkony stály na straně Meteoru, který vyhrál druhou čtyřhru mužů, čtyřhru žen, smíšenou čtyřhru a třetí mužský singl. Velkým překvapením se stalo nakonec rozhodující vítězství Dominiky Koukalové, která si po sobotní těsné prohře, spravila chuť a porazila Světničkovou dokonce 21:11 ve třetím setu. Do týmů tak přinesla rozhodující a velmi důležitý pátý bod. Tým Meteoru si tak  mohl připsat plný počet bodů do průběžné tabulky družstev. V ní se nyní nachází díky horšímu skóre za Benátkami na druhém místě.

Nezahálelo ani meteorské ,,Béčko“. To se v soutěži 1. celostátní ligy ve skupině západ utkalo se dvěma pražskými týmy. Skórem obou zápasů dokonce napodobilo družstvo ,,A“. Nejprve totiž porazilo tým TJ Astra ZM ,,B“ v poměru 6:2. V druhém zápase pak vyhrálo nad týmem SK Prosek Praha 5:3, kdy rozhodujícím zápasem byla čtyřhra žen.

Sokol Meteor Praha – Radotín má  své zastoupení i v 2. regionální lize. Zastoupení je to dokonce dvojité. Meteorská ,,Céčko“ a ,,Déčko“ rozehrála svá utkání na domácí půdě a nevedla si vůbec špatně. ,,Céčko“ splnilo svou roli favorita a porazilo Sokol Králův Dvůr ,,A“ poměrem 5:3, po té BK Deltacar Benátky n./J. také 5:3 a nakonec kolegy z ,,Déčka“ v poměru 6:2. Meteor ,,D“ prohrál se Sokolem Králův Dvůr 6:2, ale zadařilo se v zápase s Benátkami, které porazil dokonce v poměru 6:2.

Pro celý klub Sokol Meteor Praha – Radotín může být tento víkend výbornou vizitkou a ukázkou dobře odvedené práce, která je zúročená nejen v soutěži družstev. Hráčům blahopřejeme, moc děkujeme a držíme palce od dalších bojů!