Krajský přebor U13

8. 11. 2016

Turnaj o přeborníka Prahy a zároveň o postup na Mistroství Republiky U13 proběhl v neděli na Hamru. Zúčastnilo se jej 14 děvčat a 9 kluků z obou našich mládežnických základen z Radotína a Vinoře.

Nejlepšího výsledku  dosáhl Petr Hnilica, který skončil na  vynikajícím 2.místě. Tím si zajistil i postup na MČR.  Na stupních vítězů a bronzové medaile získali Tomáš Bláha s Adélou Klímovou v mixu a Adam Král s Milanem Kovářem v deblu.  Gratulujeme.

Je potřeba vyzdvihnout zejména Petrovo vítězství nad  J. Hurtíkem z Radonic v  semifinále, který je na žebříčku o více než  10 míst výše. Přesto se Petr neleknul ani postavení ani výšky soupeře a svoji velmi dobře takticky vedenou hrou po celý zápas diktoval tempo a byl lepším hráčem. Dobře zahrál i Tomáš Bláha zejména proti J. Hurtíkovi a jen trochu více klidu v koncovkách setů ho zřejmě připravilo o lepší umístění. Ve dvouhře  děvčat   Je potřeba vyzdvihnout výkon Barči Bursové a Lucky Paterové ,  které  po sobotě, kdy reprezentovaly náš oddíl na turnaji regionálních výběrů U11 v neděli opět příkladně bojovaly a postoupily až do čtvrtfinále. Bára v poli startujících byla navíc nejmladší hráčkou a cestou do čtvrtfinále porazila hráčky o 3  roky starší.

Vesměs všichni hráli to, co v dané chvíli umí , bojovali o každý bod a sami se přesvědčili, kde je potřeba přidat a co jim ještě chybí k tomu, aby se přiblížili těm nejlepším v této kategorii.