iBOD a Casino Merkur Memoriál Konstantina Holobradého

14. 11. 2016

 

Ve dnech 11.-13.11. 2016 proběhl ve vinořské hale badmintonový turnaj dospělých – Memoriál Konstantina Holobradého. Turnaj spadající do kategorie GPA (celostátní turnaj) byl ukázkovou přehlídkou českého badmintonu a měřítkem před únorovým Mistrovství České republiky, a to i bez účasti českých reprezentantů, kteří v té době startovali na kvalifikačním utkání soutěže družstev pro nadcházející Mistrovství Evropy. Zajímavostí turnaje byl poprvé využitý live – streaming 4 kurtů, a také mezinárodní účast v podobě hráčů z Indonésie, Běloruska a Slovenska.

Přesně 120 badmintonistů změřilo své síly ve třech hracích dnech. Klasická páteční kvalifikace rozšířila počty hráčů pro následující hlavní soutěž. Sobota tak byla určena pro 32 hráčů a hráček dvouhry, 32 párů čtyřhry mužů a smíšené čtyřhry, a 16 párů čtyřhry žen. Samotná akce vyvrcholila nedělními semifinálovými a finálovými zápasy. V nich měl klub Sokol Meteor Praha – Radotín hned několikanásobné zastoupení.

Michal HubáčekVe smíšené čtyřhře se do finále probojoval Michal Hubáček, který společně s krumlovskou Sabinou Milovou, podlehl ve finále favoritům turnaje – Šelongovi a Milisové – jednoznačně 2:0 na sety poměrem 21:9 a 21:14. Právě tito vítězové turnaje vyřadili ve druhém kole dalšího meteorského zástupce Petra Hoška hrajícího s Šárkou Křížkovou.

Ve dvouhře mužů Meteor bohužel neměl žádný výrazný úspěch. Dean Brabec i Jakub Vitvera po třísetových bitvách nestačili na své soupeře a vypadli v prvním respektive druhém kole.

dominika_koukalovaCo se nepovedlo v mužském singlu, to bohatě vynahradila hostující meteorská hráčka Dominika Koukalová, která dámskou dvouhru ovládla jen s jedinou ztrátou setu. Nejnáročnější utkání bylo pro Dominiku druhé kolo, kdy udolala Magdalenu Lajdovou 15:21, 21:18 a 21:16. Další utkání i samotné finále Dominika zvládla vždy jednoznačně ve dvou setech. Ve finále porazila teprve patnáctileté překvapení turnaje, krumlovskou Báru Hadáčkovou.

Ve čtyřhře mužů nejdále došel meteorský Marek Teller. Ten se společně s Ondřejem Králem probojoval až do nedělního semifinále, ve kterém po velké třísetové bitvě nestačili na pozdější vítěze celého turnaje Šelonga se Světničkou.

Jediným párem hájící barvy Meteoru ve čtyřhře žen byly zkušené Eva TitěrováHanou Musilovou. Ty zvládly první kolo, ale bohužel další los k nim nebyl příliš přívětivý. Ve druhém kole totiž prohrály s pozdějšími vítězkami turnaje Milisovou a Maixnerovou.

Gratulujeme vítězům, jsme pyšní na úspěchy našich hráčů a moc děkujeme celému organizačnímu týmu za hladký průběh akce. Jsme rádi, že držíme tradici tohoto turnaje a dokážeme do něj vnést novinky, které posouvají český badminton na vyšší úroveň.


Výsledky finálových utkání

  • Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) – Bára Hadáčková (SKB Český Krumlov) 21:12 21:14
  • Jarolím Vícen (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) – Bedřich Valenta (Super Stars Most) 21:15 21:16
  • Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra ZM Praha, SKB Český Krumlov) – Dominika Kurzová, Ivana Zychová (Astra ZM Praha) 21:15 21:13
  • Vojtěch Šelong, Michal Světnička (FSpS MU Brno) – Lukáš Holub, Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) 21:9 21:14
  • Vojtěch Šelong, Hana Milisová (FSpS MU Brno, SKB Český Krumlov) – Michal Hubáček, Sabina Milová (Sokol Meteor Praha Radotín, SKB Český Krumlov) 21:9 21:14

 

Kompletní výsledky:

http://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=AC931F49-DFEF-42BD-B26C-AFDC1052F5A9