KP U15 – několik medailí a postup Staňkové na MČR

22. 11. 2016

 

V Braníku na Hamru proběhl Krajský přebor U15. Opět za účasti početné skupiny hráčů našeho oddílu z obou tréninkových skupin – Radotín/Vinoř.

Cílem pro tento přebor byl nejen zisk medailí, ale zejména účast některých na MČR U15. To so nakonec podařilo pouze Emě Staňkové, která obsadila 2. místo ve dvouhře dívek a zajistila si tak postup. V mixu se nakonec společně s Danem Furstem rovněž probojovala do finále. Zde prohráli s daleko sehranější dvojicí Obhlídal/Šilhavá .

Dařilo se Michalu Forejtovi, který si odváží stříbro ze čtyřhry s V. Bízkem (BK Arion Praha). Michal ukázal, že když chce, badminton hrát umí. Další medailová umístění, a to bronzové medaile, získali Tomáš Patera ve dvouhře, v deblech Vojtové Havlík a Franta, Báry Březinová a Johnová, a v mixu Michal Forejts Kájou Melíškovou. 20161120_162023

Na turnaj se probojovali z kvalifikačního turnaje též hráči U13 Tomáš Bláha, Štěpán Schroetter, Adéla a Klára Klímovi, a Bára Johnová. A vesměs ukázali, že jsou nadějemi našeho oddílu. Pochvalu zaslouží zejména Tomáš Bláha (ročník 2005), který v dramatickém zápase porazil o tři roky staršího Janošova z domácího oddílu.  Dobře si vedla i Bára Johnová, která postoupila až do čtvrtfinále.

Na MČR U15 nás tak budou reprezentovat Katka Mikelová (zajištěný postup z postavení na žebříčku) a Ema Staňková.

Medailistům gratulujeme a děvčatům budeme držet palce poslední víkend před Vánocemi, kdy se Mistrovství České republiky kategorie U15 koná.

H.B.