SoMetRad na Mistrovstvích ČR kategorií U13 a U17

6. 12. 2016

O prvním adventním víkendu 26.-27.11. 2016 se v jednom z hlavních badmintonových měst – Českém Krumlově –  utkaly vycházející hvězdičky českého badmintonu. Pro hráče i hráčky z celé České republiky se jednalo hlavní turnaj sezony 2016. Na Mistrovství ČR U13 startovalo 75 badmintonistů, kteří si postup zajistili postavením na badmintonovém žebříčku nebo si ho vybojovali přes výhry na jednotlivých krajských přeborech.

V kategorii nejmladších nás reprezentoval pouze Petr Hnilica. Štěstí losu však nestálo na Petrově straně. V prvním kole smíšené čtyřhry se utkal s pozdějšími vítězi, ve druhém kole dvouhry chlapců narazil na bronzového medailistu Matulu a i v klučičí čtyřhře jim hned v prvním kole vystavil stopku bronzový pár Dvořák/Ret. Petr ale v této kategorii bude ještě rok zůstávat, takže se budeme těšit na jeho příští výraznější výsledky.

Při druhém adventním víkendu se seriál Mistrovství ČR přesunul do Mostu. V kategorii U17 hájily barvy Meteoru Adéla Vacková, Katka Mikelová a Ema Staňková. Katka s Adélou nastoupily do všech disciplín, Ema pouze do párů.

V mixu měla k úspěchu blízko Adéla, která s Wallerem (Astra) ve čtvrtfinále podlehli pozdějším finalistům Zuzáková/Švejda. K Emě s astráckým Seberou byl los velmi nepřívětivý. Narazili totiž hned ve druhém kole na pozdější vítěze Savina se Švábíkovou a prohráli jednoznačně ve dvou setech 21:11 a 21:10.

11032055_1101514503199372_3661935721514167477_n

Ve dvouhrách si Katka nejprve poradila s Otáhalovou (Židlochovice), ale pak proti nejlepší hráčce v republice – Švábíkové – těžko hledala herní a psychickou jistotu.

cimg6502

Ve čtyřhře Katka s Emou překvapily starší a zkušenější soupeřky a prošly až do čtvrtfinále, kdy za stavu 13:20 ve 2. setu dokázaly čelit mečbolu a uhrát 7 bodů. Bohužel koncovka nevyšla a set prohrály 25:27. I tak si odváží slušný výsledek. Obě jsou ještě kategorie U15, takže 5. místo je příslibem do budoucna.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci klubu a trenérům za jejich přípravu. Doufáme však, že to na dalších Mistrovstvích alespoň jednou ,,zacinká“.