GPC – U15, Plzeň 4. 12. 2016

7. 12. 2016

V neděli 4. prosince se nepočetná skupina radotínských hráčů vypravila do Plzně na turnaj GPC – U15, kde se hrálo o pohár předsedy ZpčBaS. Vojtové Havlík a Franta, a Štěpán Schroetter si zahráli dvouhru a čtyřhru. Ve dvouhře všichni postoupili přes první kolo a hráli další zápas o postup do čtvrtfinále.

Tam se úspěšně probojoval jen Vojta H., když přehrál M. Chumchala z Olomouce. Mezi nejlepšími osmy prohrál Vojta s V. Pořízem z Jihlavy ve dvou setech. Ve druhém kole hrál Vojta F. s V. Obhlídalem, kterého překvapil ve druhém setu a prodloužil zápas do setu třetího. Ten ovšem, stejně jako první, patřil hráči z Proseka, který nakonec hrál fináimg_20161204_1845461le se Š. Prekem z Brna. Štěpán prohrál o čtvrtfinále s D. Flachsem z Aše ve dvou setech.

Čtyřhru poté hrál Štěpán s M. Chumchalem a úspěšně přešli přes první kolo. V dalším již nestačili na Š. Prek/V. Poříz ve dvou setech.

Nejlepší výsledek přišel na závěr turnaje, kdy Vojta + Vojta postoupili ve čtyřhře až do finále. Kluci po lehkém prvním kole přehráli v semifinále druhý nasazený pár D. Flachs/J. Mátl z Aše ve dvou setech. Ve finále je čekali Š. Prek/V. Poříz. Finálový zápas byl vyrovnaný s pohlednými dlouhými výměnami. Naši kluci využívali každou příležitost k útoku, což přinášelo body. V průběhu prvních dvou setů bylo skóre stále vyrovnané s rozdílem max. tří bodů. V prvním setu se koncovka přiklonila na naší stranu 21:18, ve druhém na stranu soupeře 17:21. Finále musel tedy rozhodnout třetí set. Do přestávky byla hra opět vyrovnaná. Po změně stran se V+V možná „lekli“ výhry a soupeř měl v průběhu až pětibodový náskok. V závěru za stavu 15:20 se klukům ještě podařilo snížit na 18:20, ale poslední výměna zápasu patřila dvojici Š. Prek/V. Poříz. Turnaj se nakonec protáhl do pozdních hodin, ale z naší výpravy to myslím nikomu nevadilo.