Stříbrná a bronzová medaile pro SoMetRad z MČR U19!

12. 12. 2016

Jeden z posledních turnajů sezóny 2016 znamenal pro klub Sokol Meteor Praha Radotín zisk toužených medailí. Šampionát nejvyšší kategorie juniorů proběhl o víkendu 10.-11.12. 2016 pod taktovkou klubu TJ Sokol Klimkovice. Přesně 75 hráčů a hráček si na půdě Sportovního centra Ostrava rozdělilo 5 sad medailí a hlavně titulů Mistra ČR v jednotlivých disciplínách.

Náš klub měl na tomto mistrovství rekordní zastoupení v podobě 4 hráček – Adéla Vacková, Tereza Typltová, Ema Staňková, Kateřina Mikelová a 3 hráčů – Matěj Hubáček, Pavel Synovec a Jonatan Šercl. Pro Kačku s Emou to byl turnaj spíše na zkušenou, ostatní byli na pozicích větších či menších favoritů. Tyto naděje nakonec prolomili Matěj, Pavel a Jonatan ve čtyřhře mužů v podobě stříbrné respektive bronzové medaile.

Čtyřhra mužů se tedy stala naši nejúspěšnější disciplínou. Matěj tvořil pár s vítězem dvouhry mužů, Ondrou Králem. Ti na pozici nasazených dvojek prošli do finále celkem hladce. Soupeřům v jednom setu nedovolili více než 13 bodů. V semifinálovém utkání narazili na náš druhý pár Synovec/Šercl, kteří se do semifinále dostali přes napínavou bitvu, kdy porazili 3. nasazený pár Lapáček/Vašátko. Samotné finále se pro Matěje s Ondrou nevyvíjelo příliš dobře. První set proti skvělému deblovému páru Somerlík/Beran vyzněl jednoznačně pro soupeře 21:10. Druhý set byl ale o poznání lepší. Rozhodovala až koncovka, kterou naši bohužel neobrátili na svou stranu a prohráli tak těsně 22:20. Stříbrná i bronzová medaile je však pro všechny naše kluky super výsledkem!

V ostatních disciplínách se našim už příliš nedařilo. O třetí nejlepší výsledek se postaral Matěj, kdy společně s proseckou Bertou Ausbergerovou prohráli ve čtvrtfinále smíšené čtyřhry s konečnými vítězi Budzelová/Somerlík. Ostatní naše páry se bohužel neprosadily. Jonatan s Terkou prohráli ve druhém kole, Pavel s Adélou bohužel překvapivě hned v tom prvním.

Ve dvouhrách se nejdále dostal benjamínek týmu – Kačka Mikelová. Ta se mezi hráčkami, klidně i o čtyři roky staršími, statečně prala a ve druhém kole potrápila Krpatovou 21:16 a 21:19. Adéla ani Pavel bohužel neporazili své soupeře v úvodních kolech a dále tak nepostoupili.

Poslední disciplínou se stala čtyřhra žen, ve které měly velkou smůlu na los Adéla s Terezou. Osudí losu jim totiž hned do prvního kola přiřadilo nenasazené černé koně soutěže, pár Švábíková/Světničková, které jim nedaly sebemenší šanci. Švábíková se Světničkou nakonec celý turnaj vyhrály. O kolo více uhrál náš další pár Mikelová/Staňková. Nejenže posbíraly cenné zkušenosti, ale uhrály i slušný počet bodů (16:21, 17:21) proti 3. nasazenému páru Kubečková/Legátová.

Velmi děkujeme všem hráčům i trenérům za skvělé výsledky a reprezentaci klubu.