Bronzové MČR U15 2016

19. 12. 2016

 

Poslední adventní víkend přinesl našim barvám bronzovou nadílku v podobě 4 medailí. Na východ republiky zamířila Katka Mikelová s Emou Staňkovou. Uspět v posledním turnaji kategorie U15 si přála a po celkem slušné sezóně v to i oprávněně doufala Katka, která bude od ledna už U17, zatímco Ema bude v U15 bojovat o medaile i příští sezónu. Po nalosování bylo jasné, že to prostě musí cinknout. Katka, se svým spoluhráčem Michalem Morávkem (Kladno), se chopila šance a v poledne bylo hotovo – první medaile je doma. Potěšila hlavně výhra nad nasazeným a favorizovaným párem Wanke/Studená.

Do dvouher  Katka nastoupila tak, jak to umí  – s velkým odhodláním a razancí, postupně na ni ale doléhala důležitost turnaje. Přála si uspět hlavně ve dvouhře. Nakonec čtvrtfinále proti Růžičkové (Klimkovice) zvládla, otočila zápas ve svůj prospěch – druhá medaile.

Druhá naše hráčka Ema Staňková  si v prvním kole velmi snadno poradila s L. Šmikmátorovu z Krumlova. Ve druhém kole narazila na nasazenou Van Copenolle, které sice nakonec po boji podlehla, ale  oproti posledním turnajům ukázala výrazné zlepšení a potvrdila se správnost cesty, kterou si se svými rodiči vybrala.  Ve smíšené čtyřhře Ema  s Honzou Horou(Plzeň) skončila ve druhém kole na raketách orlovského páru Morcinková/Franek.

Los čtyřher už nepřipouštěl vzhledem k výkonnosti holek nic jiného než  bronzovou medaili. Ve čtvrtfinále sice trochu zavahály, ale nakonec to zvládly a dotáhly zápas do medailové radosti. V semifinále proti nejlepší páru   Zuzáková/Krpatová podaly i přes prohru  jeden ze svých lepších výkonů, i když bodový stav tomu neodpovídá.

Nedělní program začaly semifinálovými zápasy  dvouher. Katka v něm nastoupila  proti N. Němcové z Orlové, která je zápasově daleko zkušenější a vyzrálejší  hráčka. Přesto Katka nastoupila s cílem zápas vyhrát. Body se přelévaly z jedné strany na druhou a do poslední chvíle nebylo jasné, jak to dopadne. Koncovku obou setů zvládla nakonec přeci jenom zkušenější soupeřka. Bronz tak nakonec zůstal skvělým bronzem.

Letošní účast obou našich hráček na Mistrovství ČR ve třech kategoriích – U15, U17 a U19, kdy v podstatě nezklamaly ani na jednom a odehrály co šlo, je sladkou tečkou po náročné sezóně pro všechny, kteří se na jejich výkonu podílejí.