Ligový víkend družstva Sokol Meteor Praha – Radotín

27. 12. 2016

Víkend 17.-18.12. se nesl nejen v duchu předvánoční atmosféry, ale především v týmovém duchu jednotlivých utkání našich družstev. Po celé České republice se představily týmu Meteoru v tom nejlepším světle!

Naše áčko čekala dvě extraligová utkání, obě s týmy z východu Čech. V sobotním zápase jsme porazili družstvo Dobrušky poměrem 6:2. Poněkud překvapivě jsme ztratili 2 body v zápasech Michala Rogalského – ve dvouhře a čtyřhře mužů. Smolný byl především druhý ze zápasů, který se rozhodoval až v koncovce třetího setu, bohužel v neprospěch Meteoru. Pro Michala je však omluvou dlouhá rekonvalescence po předchozím zranění. Ostatní zápasy meteorští zvládli s přehledem a bez ztráty setu.

Nedělení zápas dopadl jednoznačně ve prospěch našeho družstva. S jediným ztraceným setem Meteor porazil nováčka extraligy TJ Montas Hradec Králové 8:0. Díky zisku plného počtu bodů tak Meteor utvrdil průběžné celkové vedení v tabulce soutěže extraligy.

Pro tým „B“ byl tento víkend také velmi úspěšný. A díky dvěma výhrám se tak vyšvihl do čela tabulky západní skupiny 1. ligy. Svá sobotní utkání na severu Čech Meteor zvládl s přehledem, kdy přehrál tým Slovanu Vesce poměrem 6:2. Druhé utkání proti Superstars Most skončilo ještě lépe a Meteor „B“ vyhrál 7:1.

Meteorské ,,céčko“ i ,,déčko“ odehrála svá utkání v nedělích zápasech 2. regionální ligy družstev. Tyto výsledky v průběhu týdne doplníme.