GPD U 13 Štěrboholy a GPC U19 Braník

9. 1. 2017

O prvním lednovém víkendu 7.- 8. 1. se otevřela nová sezona roku 2017 a s ní kolotoč turnajů všech kategorií. Jako první svou povánoční formu testovali hráči Prahy v kategorii do třinácti let. Pro ně byl v sobotu uspořádán oblastní turnaj ve sportovní hale v Hamru – Štěrboholích. Turnaje se zúčastnilo 17 hráčů a 14 hráček z celé Prahy. Za tým Sokolu Meteor Praha Radotín startovalo 5 kluků a jedna dívka.

Onou jedinou slečnou byla Petra Kropáčková. Petra startovala ve smíšené čtyřhře a ve dvouhře dívek, kde bohužel smolně prohrála v prvním kole. Oproti tomu v mixu společně Kristiánem Haškem dokázali v prvním kole zvítězit a v tom následujícím své soupeře potrápit a uhrát 17 respektive 14 bodů.

Nejúspěšnějším radotínským hráčem se stal Matěj Blažek. Matěj vybojoval společně s Vojtou Brožem první místo ve čtyřhře chlapců, k tomu každý z nich přidal ještě další medaili. Matěj stříbrnou ve dvouhře a Vojtěch bronzovou ve smíšené čtyřhře. Posledním medailistou se stal Kristián Hašek, který získal bronzovou medaili, kdy ve čtyřhře společně Ondřejem Korandou podlehli v semifinále právě Matějovi s Vojtou. Pro Prokopa Šetelíka a Kryštofa Jiráska se tento turnaj stal spíše zdrojem zkušeností, které mohou vzhledem k jejich věku dále zúročit.


Pro nejstarší juniory byla nová sezona také zahájena a to krajským turnajem kategorie „C“. Turnaj se odehrál v neděli na Hamru – Braník za účasti 16 hráčů a 13 hráček. Nejúspěšnější radotínskou hráčkou byla Kateřina Mikelová, která především ve dvouhře ukázala, že je herně minimálně o kategorii výše. Své soupeřky doslov „přejela“ a bez ztráty setu si vybojovala postup na „áčkový“ celostátní turnaj v této kategorii.

K vítězství ve dvouhře Katka přidala ještě druhé místo ve čtyřhře dívek, kdy společně s Emou Staňkovou prohrály ve vyrovnaném finále 21:11, 18:21 a 21:18. Ema zdvojnásobila stříbrnou pozici díky smíšené čtyřhře. Společně se Seberou dokázali získat po semifinálovém vítězství cenný skalp nad dvojicí Podivín/Vlášková, ve finále však už nestačili na Macáka s Janošovou.

Ke stříbrným umístěním chlapci přidali ještě dvě bronzové. Postarali se o ně Jonatan Šercl ve dvouhře. Jonatan ale určitě usiloval o finálovou účast a tím zisk postupu na celostátní turnaj, snad to tedy vyjde příště. Ve čtyřhře chlapců Tomáš PanochaAdame Bhuiyanem vyhráli první kolo, v dalším nestačili na pozdější vítěze, a tak domů odjíždějí domů se třetím místem.

Blahopřejeme Katce k postupu na celostátní turnaj do Hradce Králové! Ostatním děkujeme za reprezentaci klubu a těšíme se na