Úspěchy hráčů SoMetRad na Memoriálu S. Karuze 2017

9. 1. 2017

Úvodní turnaj nové sezony kategorie dospělých se již tradičně konal o prvním lednovém víkendu v Českém Těšíně. 38. ročník Memoriálu S. Krauze se stal klíčem k otevření nové sezony 2017 a zároveň měřítkem formy hráčů před nadcházejícím Mistrovství České republiky jednotlivců v Liberci. Ze 110 zúčastněných hráčů tvořila podstatnou část skupina ze Sokolu Meteor Praha – Radotín, která zde byla vidět nejen početně, ale především svými úspěchy. Vítězství ve třech disciplínách mluví za vše. O dvě z nich se postarala Alžběta Bášová, která tak kralovala párovým disciplínám.

Smíšená čtyřhra

První ze zmíněných třech vítězstvích získal pár Alžběta Bášová a Jakub Bitman. Současní Mistři ČR nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je v současné době nejlepším českým párem, a soutěží prošli bez ztráty setu. Jediný krizový moment nastal v semifinále v koncovce prvního setu, další set i samotné finále ale zvládli s patřičnou grácií. Finále pak vyhráli jednoznačně dvakrát 21:10.

Druhým zástupcem Meteoru ve smíšené čtyřhře byl Michal Hubáček. Ten se společně s Dominikou Kurzovou na pozici nasazených dvojek dostal až do semifinále. V něm jim byla vystavena stopka párem Lajdová/Hubáček J. a Michal se tak musel spokojit s bronzovou medailí.

Další hráčkou byla Martina Hobziková, která se svým bratrem Adamem prošla sítem páteční kvalifikace až do hlavní soutěže. Ve druhém kole však prohráli na dva sety se zmíněnými finalisty Lajdová/Hubáček J. Petr Hošek s Šárkou Křížkovou nepotvrdili pozici nasazených trojek a prohráli ve čtvrtfinále, i když těsně v koncovce třetího setu 22:20, s párem Fuchsová/Holub.

Dvouhry

Druhé celkové vítězství pro Meteor z Těšína přiváží Dominika Koukalová. Soutěží dvouhry žen prošla bez ztráty jediného setu, svým soupeřkám nedovolila více než 16 bodů a po loňském druhém místě se stala těšínskou šampionkou. Další ženská zástupkyně Meteoru se bohužel v soutěži tohoto turnaje neobjevila.

Oba mužští zástupci bohužel vypadli v prvním kole hlavní soutěže. Matěj Hubáček se do ní probil z kvalifikace. Dean Brabec dostal do prvního kola pozdějšího překvapivého finalistu celého turnaje Jiřího Loudu, se kterým prohrál 21:16 a 21:8.

Dámská a pánská čtyřhra

O třetí vítězství se postaraly opět dámy. Alžběta BášováMichaelou Fuchsovou prošly celou soutěží absolutně bez zaváhání a ukázaly, kdo bude na blížícím se mistrovství horkým favoritem. Samotné finále zvládly proti nasazeným dvojkám jednoznačně 2:0 na sety a porazily tak pár Maixnerová/Milisová 21:14 a 21:12.

V mužské čtyřhře se nejdále probojoval Michal Hubáček, který se s plzeňským Janem Loudou dostal do finále. Po napínavé bitvě, kterou rozhodovala až koncovka třetího setu si tak domů veze stříbrnou medaili. Jakubové Bitman a Vitvera v semifinále prohráli právě s párem Hubáček/Louda a získali tak bronz.

Všem hráčům děkujeme za skvělé výsledky, které jsou velmi dobrou předpovědí úspěchu na nejdůležitějším českém turnaji – Mistrovství České republiky 2017, které se koná ve dnech 3.- 5.2.2017 v Liberci.