Naši nejmladší na GPC U 13

23. 1. 2017

V neděli 22.1. 2017 v mrazivém počasí, které se podepsalo i na celodenní teplotě v hale (teplota nevystoupala nad 17 stupňů) se v Záběhlicích na Astře uskutečnil první postupový turnaj nejmladší kategorie. Sešlo se celkem 54 hráčů a hráček. Náš klub byl vidět nejen díky účasti 12 chlapců a 14 děvčat (což je téměř polovina startovního pole), ale také kvůli výrazným vítězstvím. Celkem 3 první místa, 5 druhých a 5 třetích míst jsou vynikajícím úspěchem.

Smíšená čtyřhra

Ve smíšené čtyřhře kralovala Helena Chvalová společně s hamerským Pavlem Hrubcem. Jako nasazené jedničky suverénně prošli celou soutěží bez ztráty setu, kdy ve finále porazili druhý meteorský pár – Adama Krále a Kláru Klímovou. Celkovou úspěšnou bilanci smíšené čtyřhry podtrhnul třetím místem další zástupce našeho klubu Milan Kovář s Adélou Klímovou.

Dvouhra chlapců a děvčat

Naši nejúspěšnější disciplínou se stala jednoznačně dvouhra. Jak ve dvouhře chlapců, tak ve dvouhře dívek se z prvních míst radovali hráči našeho klubu. Adam Král prošel celou soutěží s lehkým zaváháním v podobě těsné koncovky semifinálového zápasu až do finále, kde narazil na dalšího hráče z Radotína – Tomáše Bláhu. Aby úspěchů nebylo málo, Tomáš Bláha prošel přes již zmíněného Milana Kováře! První, druhé i třetí místo = hned trojitý úspěch ve dvouhře chlapců pro Sokol Meteor Praha Radotín!

Ve dvouhře dívek byla situace obdobná. Teprve jedenáctiletá Barča Bursová si ve finále poradila s proseckou Nachtmanovou. Bára opět ukázala, že je obrovským talentem, a pokud ji vydrží chuť do tréninku a zejména její chuť vyhrát každou výměnu, určitě o ní v budoucnu uslyšíme.

Skvěle ji v této disciplíně sekundovaly naše další hráčky Lucka Vyšehradská a Adéla Klímová, které si domů odvážejí bronzové medaile.

Čtyřhra chlapců a dívek

Aby medailí nebylo málo, dařilo se i v párových disciplínách. Po třetím místu ze dvouhry si Lucka Vyšehradská spravila chuť ve čtyřhře. Společně se zmíněnou Nachtmanovou zvládly ve finále porazit náš další pár – sestry Klímovy. K tomu všemu přidala ještě třetí místo Pavlína Cittová.

Ve čtyřhře byl pár Král/Kovář nasazenými jedničkami. Svou úlohu skvěle plnili až do finále, ve kterém bohužel nestačili na nasazené dvojky Hrubce se Srncem a získali tak stříbrné medaile, které jsou i tak skvělým úspěchem.

Pochválit je třeba i všechny ostatní hráče, kteří statečně bojovali někdy i s nepříznivým losem. Jára Karban prohrál s jedním z favoritů turnaje T. Leciánem až po velkém boji ve 3. setu 28:30. Obrovský boj a naprosto vyrovnaný zápas svedla Pavlína Cittová s 1. nasazenou hráčkou H. Chvalovou, kdy rozhodla až koncovka třetího setu, kde se štěstím vyhrála Helča 22:20.

Na většině hráčů byl patrný vzestup výkonnosti, což je potvrzením dobrého tréninkové zázemí našeho oddílu. Na 1.GPA , které se bude konat za 14 dnů v Aši, budou náš oddíl reprezentovat Petr Hnilica – postup ze žebříčku, Adam Král, Tomáš Bláha, Bára Bursová, Lucka Vyšehradská a Helča Chvalová.

Velmi děkujeme všem hráčům za výbornou reprezentaci klubu a držíme palce do dalších turnajů!