Po 3. kole extraligy SoMetRad stále na špičce tabulky!

23. 1. 2017

Družstvo „A“ – Extraliga

O víkendu 21.- 22.1. 2017 bylo odehráno již třetí kolo soutěže extraligy smíšených družstev, které mělo prozradit nejen stav formy a počet nových hráčů jednotlivých týmů, ale také předběžné pořadí, v jakém budou týmy odehrávat březnová čtvrtfinálová utkání a kdo z nich bude čtvrtfinále ušetřen.

Družstvo SoMetRadu nastoupilo první hrací den na půdě odvěkého rivala z Benátek a zopakovalo si tak reprízu loňského finále. Za velké divácké kulisy domácích byla odehrána skvělá bitva plná světového badmintonu. Benátky totiž značně posílily díky indickému hráči Subhankarovi a anglické badmintonistce Cerfontyne. Ti Benátkám přinesli v základní hrací části důležité 3 body a v rozhodující nastavené smíšené čtyřhře si na konto připsali ještě bod čtvrtý.

Meteor měl, i přes absenci nemocného Pavla Drančáka, utkání velmi dobře rozehrané, kdy díky vítězství párů Bitman/Bášová, Rogalski/Ludík  a Bášová/Fuchsová vedl 3:0. Rogalski přidal ještě bod ve dvouhře mužů, Ludík svůj zápas s indickým hráčem prohrál, Meteor ale stále vedl dokonce 4:1. Rozhodující 5. bod se již nepodařilo přidat a Benátky tak ve strhujícím finiši vyrovnaly na 4:4. Klíčovým zápasem základní části se stala 3. dvouhra mužů, která se bohužel neodvíjela v duchu fair-play ze strany předsedy benáteckého klubu Petra Martince, který v prvním setu vulgárně urážel našeho hráče Kubu Bitmana.

Za vyrovnaného stavu 4:4 se dle nových pravidel přidává, na místo předchozího počítání skóre, rozhodující pátý zápas. Ten je vybrán z dvouhry mužů, dvouhry žen a ze smíšené čtyřhry, kdy do každé disciplíny nastoupí hráči, kteří tuto disciplínu ještě nehráli. Každé družstvo pak jednu disciplínu vyškrtne. Zbyde tak zápas, který rozhodne, kdo si připíše do tabulky 3 vítězné body. V tomto případě „zbyla“ smíšená čtyřhra, kterou po napínavé třísetové bitvě zvládly lépe domácí a porazili meteorský pár Rogalski/Fuchsová 21:16, 15:21 a 21:10.

Utkání bylo nejen po fyzické, ale především po emocionální stránce velmi náročné. Jménem vedení Sokolu Meteor Praha Radotín děkujeme všem hráčům, že tento tlak ustáli s patřičným klidem.

V neděli nastoupili hráči Meteoru proti poslednímu týmu tabulky – proti družstvu TJ Astra ZM Praha. Toto utkání dle očekávání zvládli poměrem 6:2, kdy soupeř sebral dva body ve 3. dvouhře mužů a ve dvouhře žen.

Sokol Meteor Praha Radotín si tak po 3. kole připisuje body, které stále stačí na vedení v celkové tabulce, Benátky zůstávají na druhém místě.

Družstvo „B“ – 1. liga

Meteorské béčko nastoupilo do svých utkání v sobotu a obě utkání zvládlo na jedničku. Nejprve si poradilo s druhým družstvem tabulky z Liberce, které jednoznačně porazilo 6:2. Ve druhém zápase se skóre opakovalo, tentokrát byla poražena plzeňská TJ Sokol Doubravka, a meteorští si tak upevnili svou pozici leadera tabulky, díky které postupují do bojů únorové baráže. V té se utkají s družstvy BK TU Liberc a z TJ Astra ZM Praha „B“.

Družstva „C“ a „D“ – 2. liga

Meteorským družstvům se v druhé lize dařilo jen z poloviny. „Déčko“ nedokázalo navázat na slušně rozehraná předchozí kola a prohrálo všechna tři utkání. „Céčko“ ve vzájemném utkání porazilo „déčko“ jednoznačně 6:2, remizovalo s posíleným družstvem Benátek 4:4 a s naopak oslabeným Královým Dvorem uhrálo také remízu.