Připomenutí Pražského přeboru jednotlivců kategorie dospělých!

23. 1. 2017

V areálu Hamr – Braník proběhl v neděli 15.1. 2017 tradiční Oblastní přebor Prahy  kategorie dospělých, který je zároveň kvalifikačním turnajem na únorové Mistrovství České republiky jednotlivců.  Vždy je to turnaj, kde se střetává nastupující generace mladých hráčů, která teprve bojuje o své pozice mezi dospělými, s dlouholetými hráči, z nichž řada patřila k celorepublikové špičce.

Náš oddíl tentokrát reprezentovali vesměs mladí hráči a nevedli si vůbec špatně. Dva z nich – Dean Brabec ve čtyřhře s J. Vorlíkem, a benjamínek soutěže dospělých, teprve čtrnáctiletá Katka Mikelová ve dvouhře si zajistili, díky vítězstvím ve svých disciplínách, postup na MČR!

Hlavním cílem, kvůli kterému Dean na turnaj dorazil, byl zmíněný postup na MČR. Ušetřené síly z odehrání jedné disciplíny se mu hodily, a tak nakonec vytyčeného cíle dosáhnul. Naopak pro Káťu to byla mezi dospělými premiéra. A premiéra jako z pohádky. První start a hned dvě medaile.  Vítězství ve dvouhře a tím zajištěný postup na MČR dospělých doplněný o 3. místo ze smíšené čtyřhry je u hráčky tohoto věku skvělým výsledkem a nadějným příslibem do budoucna. Co je dle slov trenérů největší pozitivem, je přístup Katky k finálovému zápasu. V tom totiž Katce evidentně došly síly, zejména kvůli předchozích náročným zápasům. I přesto Káťa dokázala zmobilizovat zbytek sil a využít své největší zbraně – odehrát několik razantních dlouhých míčů, tím soupeřku donutit chybovat a nakonec se díky tomu radovat z vítězství.

Smíšená čtyřhra

Ve smíšené čtyřhře měl Meteor hned čtyřnásobné zastoupení, ze kterého nejdále došel nejmladší z párů Šercl/Mikelová, kteří překvapivě vyřadili ve čtvrtfinále druhý meteorský pár Vitvera/Zimmerová. V semifinále už nestačili na zkušenou dvojici z Proseku – Kykalovou s Jurkou a odvezli si tak domů bronzové medaile.

Dvouhra mužů a žen

Ve dvouhře mužů se nejdále probil Jakub Vitvera, který po třísetovém semifinálovém zápase nestačil na pozdějšího vítěze Jakuba Zahrádku. Lehkým zklamáním může být brzké vypadnutí Jonatana Šercla, který soupeři ve druhém kole  sebral alespoň set, a Pavla Synovce, který ve čtvrtfinále překvapivě nestačil na hamerského Bláhu .

Co se nepodařilo mužům, zvládla Katka Mikelová ve dvouhře žen. Jak se můžete dočíst o pár řádků výše, celou soutěž nakonec ovládla. Druhá zástupkyně Tereza Holečková prohrála v prvním kole s druhou finalistkou soutěže Janošovou. Terce může být útěchou alespoň jeden ukořistěný set.

Čtyřhry mužů a žen

Ve čtyřhře mužů se v samotném finále střetli hned 3 meteorští zástupci. Zmíněný pár Brabec/Vorlík nakonec přehrál druhý meteorský pár Vitvera/Weinzettl a vysloužil si tak postup na únorové Mistrovství ČR v Liberci.

Ve čtyřhře žen se našim příliš nedařilo a oba páry Zimmerová/Holečková i Mikelová/Vacková vypadly hned ve svých úvodních zápasech.

Celkové sumárum přímých i získaných postupů je více než pozitivní a oddíl budou na blížícím se Mistrovství České republiky v Liberci reprezentovat tito hráči:

  • Bětka Bášová, Katka Mikelová
  • Jakub Bitman, Pavel Drančák, Petr Hošek, Michal Hubáček, Matěj Hubáček, Dean Brabec, Jakub Vitvera