První úspěchy nejmladších a několik postupů na GPA U15!

1. 2. 2017

V neděli 29.1. 2017 byla odehrána další kola ze série turnajů GPC a GPD pro kategorie U15 respektive U13. Nejenže měl Sokol Meteor Praha Radotín na obou turnajích vysoké zastoupení v počtu hráčů, toto velké číslo se přeneslo i do zisku výsledných úspěchů, a my se tak můžeme radovat z několika postupů na turnaj vyšší úrovně.

Naši nejmladší se zúčastnili turnaje kategorie ,,D“, který se ukrývá pod názvem Lužinská liga mládeže. Turnaj je vhodný pro začínající hráče, kteří si mohou poprvé otestovat, co se zatím naučili a jak takový opravdový turnaj v badmintonu vypadá. K nejúspěšnějším hráčům patřili hráči Radotína. Ve dvouhře chlapců vyhrál Viktor Bubeník, který po výhře nad Kryštofem Jiráskem v semifinále, zvládnul svůj finálový duel a odvezl si domů diplom korunovaný zlatou medailí. Ve dvouhře dívek mu úspěšně sekundovala další hráčka Radotínu – Petra Kropáčková.

Ve stejný čas ale na jiném místě – Hamr Braník, se prali naši starší hráči o postup na turnaj vyšší úrovně – GPA, který se bude konat pod záštitou SK Prosek Praha ve Vinořské hale 11.2-12.2. 2017. A postupů jsme získali hned několik. Daniel Fürst ovládl dvouhru chlapců, kdy si ve finále poradil s druhým našim zástupcem Tomášem Paterou. Čtyřhru chlapců vyhráli Vojtové Havlík a Franta. U nich to byla bitva o poznání napínavější, jelikož rozhodovala až koncovka třetího setu, který tak skončil ve prospěch našich poměrem 23:21. Posledním našim postupujícím hráčem, přesněji hráčkou je Bára Březinová, která si GPA zajistila druhým místem ve dvouhře dívek. Ve finále ve dvou setech nestačila na překvapení turnaje radonickou Magdalenu Čermákovou.

Vše hráčům velmi děkujeme za reprezentaci našeho oddílu, držíme palce do dalších bojů a přejeme spotu vůle a chuti do dalších tréninků!