3 z 5 titulů Mistra ČR pro hráče SoMetRad!

7. 2. 2017

První únorový prodloužený víkend se nesl v duchu vyvrcholení sezony kategorie dospělých. Do liberecké haly se již na páteční první kola sjelo přesně 105 nejlepších hráčů z celé České republiky a klub Sokol Meteor Praha Radotín měl velmi početné zastoupení. Přesně 12 hráčů a hráček bojovalo o ta nejlepší umístění a vedli si absolutně skvěle. Celkem 7 medailí z toho 3 tituly Mistra ČR, co víc si přát!

Hlavní hvězdou celého turnaje byla Alžběta Bášová, která potvrdila svoji neuvěřitelnou formu a pozici naši nejlepší párové hráčky. Společně s Jakubem Bitmanem ovládli smíšenou čtyřhru, kdy celou soutěží prošli bez ztráty setu. Cesta turnajem se takto zdá být suverénní, ale jak semifináloví, tak samotní fináloví soupeři Bětku s Kubou výrazně potrápili. Ve finále se jim totiž postavil další meteorský hráč – Michal Hubáček s brněnskou Monikou Světničkovou. Po úvodním jasném setu, který skončil za stavu 21:12 pro Bětku s Kubou, nastal obrat. Obzvlášť Michal chytil „druhý dech“ a skvělou hrou vypracoval vedení dokonce 20:15. Vše nasvědčovalo tomu, že se zápas bude rozhodovat až ve třetím setu, kdyby se podání neujmula Alžběta. Svým dokonale přesným a neomylným servisem bod po bodu ukrajovala náskok soupeřů. Tento husarský kousek dotáhla až do vítězného konce a ukončila zápas poměrem 22:20. Pro Kubu to znamenal zisk dvanáctého titulu, pro Bětku to je titul devátý, společně jich bez přerušení získali osm! A my držíme palce, ať to spolu dotáhnou ještě na ten desátý! Dalšími meteorskými páry ve smíšené čtyřhře byly Petr Hošek s Šárkou Křížkovou, a Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou. Oba páry vypadly před branami semifinále. Posledním zástupcem byl Pavel Drančák, který společně s Michaelou Fuchsovou nezvládl svůj úvodní zápas.

Ve čtyřhře žen byla pro Bětku situace obdobná. Na pozici nasazených jedniček a obhájkyň loňského titulu se společně s pardubickou a v meteoru hostující Michaelou Fuchsovou probily až do nedělního finálového dne. Tentokrát byl dramatický první set, který naštěstí skončil ve prospěch meteorského páru 24:22. Po počátečním nervózním setu se dámy uklidnily a druhý set zvládly s patřičnou grácií poměrem 21:17. Sečteno podtrženo, Bětčin jubilejní desátý titul byl v kapse.

Ve čtyřhře mužů si na loňskou obhajobu titulu jistě myslel pár Jakub Bitman a Pavel Drančák. Bohužel po zdravotních peripetiích Pavla bylo prakticky nemožné cíle dosáhnout. Ve čtvrtfinále totiž narazili na mladší a dravější polometeorský pár – Michal Hubáček s Jan Louda. Ti ve dvou setech vyřadili zmíněné obhájce titulu a nakonec si za svou spanilou jízdu odvezli domů stříbrné medaile. Ve finále nestačili na krumlovského Berana s Janáčkem a prohráli 21:18 a 21:17. Dalším meteorským párům se tolik nedařilo. Petrové Hošek s Jelínkem vypadli ve čtvrtfinále, Jakub Vitvera s Reném Weinzettlem a Dean Brabec s Vorlíkem prohráli již v prvním kole.

Třetí zlatou medaili přinesla čerstvá posila klubu a současná česká jednička ve dvouhře mužů Milan Ludík. Jeho cesta turnajem byla jednoznačně suverénní. I zápas proti bývalé české jedničce a desetinásobnému mistru ČR – Janu Fröhlichovi – Milan zvládl poměrem 21:15 a 21:17. Samotné finále bylo o poznání dramatičtější. Po zisku prvního setu poměrem 21:15, byla zahájen set druhý, ve kterém soupeř Adam Mendrek výrazně změnil taktiku a vytvořil si náskok tří setbolů.  Za stavu 19:20 se však stala zvláštní chyba Mendreka, díky které Milan dorovnal a následně celý zápas ukončil poměrem 22:20. Potvrdil tak svůj post nasazené i české jedničky a stal se novým Mistrem ČR ve dvouhře mužů!

Ve dvouhře žen měl Meteor dvě zástupkyně. Pro teprve čtrnáctiletou Kateřinu Mikelovou to byla premiéra mezi dospělými a uhraných 12 a 19 bodů proti Báře Hadáčkové je výborným výsledkem. Druhá o poznání zkušenější zástupkyně Dominika Koukalová prošla až do semifinále, ve kterém nestačila na šestnáctiletou vycházející hvězdu a novou Mistryni ČR Terezu Švábíkovou. Dominika si tak odváží bronzovou medaili, která je i tak skvělým úspěchem.

Za celkovou bilanci čtyř zlatých, dvou stříbrných a jedné bronzové medaile velmi děkujeme všem hráčům a trenérům za jejich skvělou přípravu. Ostatním našim zástupcům také děkujeme, už jen fakt kvalifikace na MČR je výborným úspěchem. Všem držíme palce do další části sezóny, ať vás badminton baví a zranění se vám vyhýbají obloukem!