Medailové GPA U15

13. 2. 2017

První letošní GPA v kategorii U15 proběhlo 11.- 12.února v tělocvičně ve Vinoři. Umístění na bedně se očekávalo od Emy a očekávání Ema naplnila bezezbytku- dvě bronzové a jedna stříbrná medaile jsou toho důkazem. Ve dvouhře doplatila na trochu horší los, kdy na vládkyni této kategorie (Van Coppennolle) narazila už v semifinále. Ema odehrála jeden ze svých asi nejlepších zápasů z poslední doby. Oba sety prohrála v koncovce a na vítězku uhrála nejvíce bodů ze všech (19 a 18). Naše druhá zástupkyně ve dvouhře dívek – Bára Březinová – bohužel prohrála v první kole, útěchou může být alespoň výhra v zápase o pořadí.

Ve smíšené čtyřhře se Ema s Vráťou Erhartem (Astra) dostala až do finále, kde na suverény z Pardubic (Ehm – Valentová) bohužel neměli. Ve čtyřhře dívek se Soňou Hořínkovou (Vesec) bohužel nezvládly příliš takticky svůj semifinálový zápas a vyrobily spoustu chyb, které je stály postup do finále.

Zatímco od Emy se medaile víceméně čekaly, náš další zástupce – Dan, se při své první účasti na turnaji GP A ukázal ve velmi dobrém světle.Ve dvouhře postoupil mezi osm nejlepších  hráčů a ve čtvrtfinále proti Horovi (Plzeň) předvedl velmi soustředěný výkon až do koncovky prvního setu, kdy v nastavení 21:21 se štěstěna přiklonila na stranu soupeře a Dan nedotáhl set do vítězného konce. Druhý set se nesl ve znamení zklamání ze setu předchozího a výsledek tomu odpovídá. Dan si z toho určitě odnesl ponaučení a na příštím turnaji nově nabyté zkušenosti zúročí. Druhý zástupce Tomáš Patera úspěšně postoupil až do čtvrtfinále, kde alespoň potrápil nasazenou jedničku Adama Ehma 21:15 a 21:18.

Co se nepovedlo ve dvouhře, přišlo ve čtyřhře. Tomáš s Danem proklouzli pavoukem přes nasazené hráče až do semifinále, kde už nestačili na sehraný pár Erhart/Šulc. První republikový turnaj – první medaile. Skvělý výsledek. Stejně jako Dan se na GPA poprvé kvalifikovalo duo Vojtů –  Havlík a Franta do čtyřhry. Kluci si vybrali  nováčkovskou daň do dna a prohráli své úvodní vystoupení s párem Altera/Maňásek, který rozhodně nepatřil k favoritům zápasu. Příště se snad povede lépe.

Čtyři medaile – skvělý výsledek našich hráčů!