Zlato a bronz z Orlové – 1.GPA U17

19. 2. 2017

Série prvních GP A v mládežnických kategoriích v letošní sezóně se uzavřela 19.2. kategorií U17 v Orlové. Z našich hráčů na turnaj vyrazily jen děvčata – Katka Mikelová a Ema Staňková. Naše holky nezačaly první herní den příliš dobře.

Ema v mixu s astráckým Vráťou Erhartem bohužel prohrála hned v prvním kole. Stejně tak Katka s kladenským Michalem Morávkem v kole druhém. Ve dvouhře Ema narazila na zkušenou reprezentantku Janu Adámkovou, které i přes dobrý výkon podlehla. Katka (nasazená 3/4 ) si v prvním zápase poradila s oblastní kolegyní z Hamru Radkou Šilhavou , ve čtvrtfinále přehrála Marii Růžičkovou z Klimkovic a zajistila si tak jistou medaili účast v nedělním programu.

Do čtyřher nastoupila Ema se Soňou Hořínkovou (Vesec) poněkud rozpačitě a proti rychle hrajícím orlovským hráčkám nedokázaly najít recept. Katka hrála poprvé v páru s domácí Nelou Němcovou. Do čtvrtfinále si se soupeřky porážely lehce. V semifinále se po dobrém prvním setu protrápily druhým do setu třetího, kde se však v koncovce dokázaly zkoncentrovat a dotáhnout zápas do vítězného konce. V neděli Katka nastoupila v semifinále dívčí dvouhry proti své deblové spoluhráčce Nele, která si v domácím prostředí hodně věřila a Katce se nepodařilo i přes poměrně slušnou hru zápas zvrátit ve svůj prospěch. Bronzová medaile je i tak skvělým výsledkem. Nela se pak stala celkovou vítězkou. Ve finále dívčí čtyřhry si Katka s Nelou poradily s reprezentantkou Lucií Krpatovou a Lídou Kusou a výjezd na sever Moravy měl tak pro náš oddíl zlatou tečku.

Vítězky dívčí čtyřhry – Nela s Katkou