Naši mladí hráči o víkendu vítězili

2. 4. 2017

Souběžně s pro náš oddíl úspěšným finále Extraligy proběhl v Radotíně 1.celostátní turnaj GPB U13  za účasti téměř stovky mladých badmintonistů z celé republiky. Hrálo se na 9ti kurtech a novinkou byl živý stream z obou dvou dnů, který zajistila  firma CamStreamer.

Hráči našeho oddílu si  odvážejí z turnaje jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Svoje první vítězství na turnaji podobného typu vybojoval Tomáš Bláha, který tak konečně ukázal, že je badmintonově na vzestupu  a potrdil naděje, které jsme do něj vkládali. Tomášovi se tentokrát podařilo udržet v klidu svoji hlavu a to se ukázalo jako základní a rozhodující. Ve finále naprosto hladce přehrál soupeře z Č.Krumlova a po zásluze zvítězil.

Všechny ostatní medaile nám přinesla dívčí čtyřhra-stříbro pro Báru  Bursovou, které  vybojovala spolu s N. Soukupovou /Rychnov/. Třetí příčku a bronzové medaile získala pak vinořská děvčata. Překvapením bylo určitě třetí místo Pavlíny Cittové a Terezy Myšičkové, které porazily první nasazený pár a za svojí obrovskou bojovnost a houževnatost si určitě zaslouží medaili i pochvalu. Druhý bronz získala Lucka Vyšehradská s partnerkou z Proseka K. Nachtmannovou.

Video z turnaje lze shlednout zde:

/https://www.youtube.com/channel/UCp5PUTpm_p362_758q6i23g

Výsledky na www.tournamentsoftware.com

 

Zároveň s tímto turnajem se konal v Aši GPC U17, kam se vydali Ema Staňková, Dan Furst a Tomáš Patera / hráči patřící do kategorie U15/. A ani oni neodjeli domů s prázdnou. V Danovi se zřejmě probudil párový hráč, když zvítězil v mixu  společně se svoji partnerkou na letošní rok N. Štěříkovou z Nejdku a s Tomášem Paterou vybojovali bronz v deblu.  Stejně tak třetí místo obsadila  Ema ve dvouhře a smíšené čtyřhře a Tomáš ve dvouhře.

Několik dalších čtvrtfinálových účastí na obou turnajích potvrdilo, že se nemusíme  v oddíle o budoucnost badmintonu obávat, pokud hráči budou i nadále poctivě pracovat na svém badmintonovém růstu.

V lužinské lize nejmladších se dařilo i nováčkovi Davidu Knišovi. V konkurenci daleko zkušenějších hráčů se probojoval až do finále po napínavém soouboji, když otáčel ze stavu 16:20 až na vítězných 22:20.

Všem gratulujeme k úspěchům.