Sokol Meteor Praha – Radotín obhájil mistrovský titul!

3. 4. 2017

O víkendu 1.4.-2.4. 2017 vinořská hala při ZŠ Prachovická a domácí pořádající klub Sokol Meteor Praha- Radotín hostily nejvyšší soutěž družstev, iBod a Tesing Finále Play-Off extraligy. Toto finále bylo vyvrcholením po základní části Extraligy.  Díky vzájemným soubojům mezi 8 nejlepšími týmy, které probíhaly v průběhu sezony 2016/2017, jsme měli jasně danou čtveřici těch nejlepších, mezi kterými se rozhodovalo o Mistru ČR v soutěži družstev v této sezon.

Všechny zápasy byly živě přenášeny na webu České televize, a tak měli možnost užít si nádherné zápasy i ti fanoušci, kteří do Vinoře nemohli zavítat.

Sobotní semifinálové souboje

V prvním utkání porazil tým Sokol Meteor Praha – Radotín soupeře z SK Badminton Český Krumlov poměrem 5:2. Stejný soupeř jako loni, ale zcela jiný průběh utkání. Domácí tým se na toto vítězství velmi nadřel. Po úvodních zápasech prohrával poněkud překvapivě už 2:0. Rozhodujícím zápasem, který zlomil ráz celého utkání a bylo střetnutí páru Bitman/Drančák s párem Janáček/Beran. Loňští mistři ČR v pánské čtyřhře si poradili ve třech setech s aktuálními mistry ČR a pomohli tak zvrátit celkový průběh celého utkání pro domácí tým. Po dalších bodech od Milana Ludíka, a zahraniční posily Michala Rogalského, Dominiky Koukalové a páru Ludík/Rogalski se domácí mohli radovat z postupu do nedělního finále.

Ve druhém utkání se střetly týmy BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou a Badminton FSpS MU Brno. Čekal se velmi napínavý, místy až vyhrocený zápas, ve kterém byli mírnými favority hráči z týmu Benátek. Opak byl ale pravdou! Alespoň co se týká zisku bodů. Za velmi výrazné podpory fanoušků Benátek, si jejich hráči uzmuli pouhé dva body! Brno se tak mohlo radovat z vítězství 5:2 a z postupu do nedělního finále.

 

Nedělní finále a zápas o 3. místo

 

V nedělním dopoledním utkání mezi týmy Benátek a Krumlova připadnul úvodní bod ze smíšené čtyřhry páru z jihu Čech. Následovala 2. pánská čtyřhra, která vyrovnala stav utkání na 1:1. Bod za dámskou dvouhru si připsal tým Benátek, další bod za 1. pánskou čtyřhru naopak tým Krumlova. Stav byl vyrovnaný 2:2. Střetnutí mužských singlových jedniček vyznělo jednoznačně pro Benátky. Rozhodujícími zápasy se staly dámská čtyřhra a následné utkání nejlepších juniorů současného českého badmintonu. V obou střetnutích zvítězili hráči z Benátek, kteří tak porazili tým Krumlova poměrem 5:2 a mohli se radovat ze zisku bronzové medaile.

 

V samotném finále se střetli týmy Sokol Meteor Praha Radotín a FSpS MU Brno. Každého fanouška badmintonu ale rozesmutnila zpráva o zranění brněnského hráče Adama Cwaliny, který kvůli potížím s achillovkou do zápasu nemohl zasáhnout. Brnu, které bylo oslabené o skvělého světového deblistu, hned v prvním utkání zasadil tvrdý úder pár Drančák/Bášová, kteří poměrně hladce porazili Šelonga se Světničkovou. 1:0.

V dalším utkání si pár Rogalski/Ludík poradil s další výraznou posilou Brna Scottem Evansem, který do čtyřhry nastoupil s Adamem Mendrekem. V tomto zápase překvapivě zvítězil tým domácích a výrazně zvýšil šance na obhajobu titulu.

 

Sokol Meteor Praha – Radotín vedl již 2:0. Dominika Koukalová ve dvouhře žen nedala sebemenší šanci Srncové a pražské družstvo se hnalo za titulem mílovými kroky. 1. pánský deblový pár a několikanásobní mistři ČR Drančák s Bitmanem přidali 4. bod, když porazili Kohoutka s Mazúrem. V následujícím zápase, kterou byla čtyřhra žen, získalo Brno alespoň jeden čestný bod. Stav utkání byl 4:1 a k dalšímu zápasu se chystali Michal Rogalski – hráč evropské úrovně a Adam Mendrek – česká singlová dvojka. Po úvodním setu, který získal brněnský hráč, se schylovalo ke dramatické koncovce setu druhého. Tu si naopak pohlídal domácí Rogalski a musel tak rozhodnout set třetí. V něm byl opět úspěšnější Michal Rogalski a stejně jako loni přidal domácímu týmu rozhodující pátý bod, který znamenal celkové vítězství.

 

Pocity bezprostředně po zápase vyjádřil předseda oddílu a vedoucí týmu Ondřej Lubas:

Rád bych úvodem poděkoval všem týmům za skvělé výkony, které mnohokrát oceňovalo publikum bouřlivým potleskem. Nadchly mne výkony našich juniorů, kteří se před nadcházejícím ME juniorů předvedli ve výborné formě. Držím jim palce a budu tajně věřit v některou z medailí.

 

Závěrem bych rád poděkoval našemu týmu za bojovnost, kdy jsme zlomili velmi špatně se vyvíjející zápas s Krumlovem. Byl to nejtěžší moment celé sezony po zdolání této překážky jsem věřil, že dokážeme titul obhájit.

Rád bych také poděkoval celému organizačnímu výboru a všem našim pomocníkům za skvěle uspořádaný turnaj. Našim sponzorům děkujeme za jejich podporu a těšíme se opět za rok na krásný turnaj.

 

Sokol Meteor Praha – Radotín tak zvítězil poměrem 5:1, obhájil loňský titul a může se tak i pro další sezonu pyšnit označením Mistr Extraligy pro sezonu 2016/2017! Gratulujeme!

 

Výsledky utkání o medaile iBOD a Tesing Finále play-off extraligy v badmintonu 2017

 

Finále:  Sokol Meteor Praha-Radotín vs. Badminton FSpS MU  5:1

 

Utkání o 3. místo:  BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou 5:2 vs. Český Krumlov 5:2