Medaile z turnajů

10. 4. 2017

I tento víkend proběhlo několik turnajů mládeže.

V Brně se uskutečnil 1. GPB U17 , kam se díky postavení na žebříčku nominovala pouze Ema Staňková.

A vedle si velmi dobře. Ve dvouhře , kde byla nasazená jako 5/8 se probila po velmi tuhých bojích do semifinále, kde podlehla své deblové partnerce z Liberce Soně Hořínkové. Ta nakonec celý turnaj s přehledem vyhrála, takže prohra nemusí Emu tolik bolet.  Méně se dařilo v párových disciplínách, ty ale nejsou její prioritní disciplínou. Věřím, že v dalším turnaji to bude ještě lepší.

Otevřený turnaj GPC U15  proběhl v Plzni.  Do Plzně se vydali Dan Furst, Vojta Havlík, Vojta Franta a Štěpán Schroetter. A i tady naši hráči zabodovali. Nejlépe si vedl Dan, který vybojoval dvě medaile.  Stříbro  získal ve dvouhře, kde ve finále podlehl Tomáši Paterovi až ve třech setech. Bronz si veze z mixu.  Tentokrát bez své stálé partnerky se i tak probojoval společně s N. Starou  mezi čtyři nejlepší.

Dobře si vedli i Vojtové v deblu. Po dobrých výkonech nakonec prohráli ve finále s dvojicí Patera/Listopad, když jim došli trochu v závěru síly na utočnou hru. Vojta Havlík si odváží ještě bronz z dvouhry. Vojta Franta se Štěpánem uhráli jedno kolo, v šestnátce pak již narazili na nasazené hráče.

Plzenský turnaj se stal v podstatě radotínskou záležitostí, zejména v kategorii chlapců.