Celostátní turnaj kategorie B dospělých

11. 4. 2017

O víkendu 8. a 9.4. se na Astře uskutečnil celostátní turnaj dospělých kategorie B, kterého se zúčastnila řada hráčů ligových týmů. Celkem se do Prahy sjela zhruba stovka badmintonistů. Náš oddíl reprezentovali Dean Brabec, Marek Teller, Pavel Synovec, Jonatán Šercl, Katka Mikelová , Terka Holečková, Adéla Zimmerová.

Nejlépe si vedl Dean Brabec, nasazený jako 3/4 , který se probojoval až do finále dvouhry, kde nakonec nestačil na J. Hubáčka. I tak je druhé místo velmi dobrým počinem. Ve čtyřhře vybojoval třetí místo se svým letitým parťákem J.Vorlíkem z SK Prosek. Potvrzením toho, že badminton umí a že může být postrachem každého hráče, prokázal Marek Teller. Hned v prvním kole rozesmutnil prvního nasazeného B. Valentu, kterého přehrál velmi dobrou útočnou hrou, díky níž se probojoval až do semifinále, kde prohrál právě s Deanem ve třech napínavých setech. Jen nás může mrzet, že Marek dal přednost jistotě studií a práce před nejistotou badmintonovou. Svoji formu ještě potvrdil v deblu třetím místem.

Další naši zástupci – Pavel s Jonatánem slušně zahráli ve čtyřhře, potvrdili svoje nasazení 5/8. Bohužel ve čtvrtfinále narazili na pozdější vítěze. Ve dvouhře oba uhráli jedno kolo, Pavel asi čekal více, prohra s o generaci starším D. Skrčeným, ho jistě mrzela, neboť to byl soupeř, kterého by měl už dnes porážet. Doufejme, že i negativní zkušenost je přínosem pro příště.

Z děvčat největšího výsledku a nejlepšího umístěno dosáhla Katka Mikelová. Její druhý start na celostátním turnaji dospělých potvrdil neustálý výkonnostní vzestup. Prokázala, že tréninkové úsilí není zbytečné a nese svoje ovoce. V prvním kole hladce vyhrála a do druhého nastupovala proti svoji rivalce Lucii Krpatové z Pardubic, se kterou v posledních měsících vždy prohrála. Tentokrát využila rad Kuby Bitmana, který  naše hráče přijel koučovat, Lucku jasně porazila a probojovala se až do čtvrtfinále. Mezi osmičku nejlepších se Katka dostala i ve čtyřhře společně s Nelou Němcovou. Jejích výkonů v posledních měsících si všimli i trenéři juniorské reprezentace a Katka dostala pozvánku na soustředění širšího výběru U17.

Dalším turnajem je Memoriál P. Simma – GPA v Liberci. Věřme, že i tam se naši hráči ukáží v dobrém světle.

http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=382DCC3F-0238-