2. GPD U 13 v Radonicich bylo úspěšné

25. 4. 2017

V sobotu 22.4.2017 se děti z pražských oddílů, které jsou na pražském žebříčku U 13 umístěné od 21.místa, sešly k bojům o 8 postupových míst na turnaj GPC. Na něm budou v sobotu 13. května 2017 bojovat s nejlepšími 20 o postup na celorepublikový GPA a další medaile a diplomy.
Hrálo se v hale v Radonicich, kde všechny přivítala po ránu pěkně velká zima! Hráče a hráčky to ale neodradilo a pustili se do bojů. Trenéři a rodiče zůstali navlečeni v bundách.
Z našeho oddilu se zúčastnilo 11 dětí ročníků 2005 – 2008.
Bojovaly všechny statečně a odvezly si domů kromě postupu na GPC také několik cenných umístění a pěkných  diplomů.
Dvouhru dívek ovládla Pavlína Cittová, jejíž největší soupeřkou byla ve čtvrtfinále Petra Kropáčová. Po velkém boji nakonec Petra prohrála,ale postup ji neunikl. Pája se pak přes semifinále se svou deblovou partnerkou K.Koliášovou poměrně snadno probojovala do finále. To už bylo s Veverkovou z Astry jednoduchou záležitostí a Pavlínka tak mohla poprvé prožít pocit vítězky celého turnaje!
Velmi statečně bojovala  Kristýna Kocmanová, z mladých nováčků si vyzkoušela turnaj ještě Kateřina Slavíčková. Obě se o postup na GPC pokusí zase příště.
Pavlína Cittová přidala navíc k vítězství ve dvouhře také krásné 2.misto s Matějem Blažkem v mixu a 3.místo s K. Koliášovou z Hamru ve čtyřhře dívek.
Matěj se také nenechal zahanbit a kromě stříbra z mixu, přidal ještě další stříbro z dvouhry a také i čtyřhry. Krásný hattrick Matěji! Ve čtyřhře nastoupil s další naší mladou nadějí Filipem Titěrou (2008). Svým nadšením a bojovností potrápili téměř všechny soupeře! Filip ve dvouhře uhrál 1.kolo, ale do čtvrtfinále už se neprobojoval. Stejně jako další nováčci Kryštof Jirásek, ktery sice 1.kolo prohrál, ale vybojoval zápas o pořadí. Bez vítězství ve dvouhře skončil i Adam Šamša. Všechno chce svůj čas, trpělivost a spoustu hodin tréninku. Z dalších kluků ještě o postup na GPC U13  bojovali Tomáš Tuháček a Viktor Bubeník a také oni to budou zkoušet ještě příště. Naopak Kristián Hašek si účast na květnovém GPC U13 vybojoval.
Všem našim mladým nadějím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů a trpělivosti do dalších badmintonových bojů!
Petra , Halka a Eva – trenérky