VÝBĚRY U13

1. 5. 2017

Turnaj regionálních výběrů kategorie U13  proběhl o víkendu tradičně v Českém Krumlově. A stejně tradičně měl  opět náš oddíl široké zastoupení v jeho sestavě.

Prahu reprezentovali z našeho oddílu Petr Hnilica, Adam Král, Tomáš Bláha, dvojčata Adéla a Klára Klímovi, Lucie Vyšehradská. Doplnili je Pavel Hrubec z Hamru  a Kája Nachtmannová z Proseka.

Tým pod vedením Mojmíra Hnilici neodjížděl do Krumlova jako favorit. V sobotu se musel náš tým obejit bez jedničky P. Hrubce, nicméně hráči příkladně bojovali a po boji skupinu vyhráli. V základní skupině jako nenasazení, porazilo naše družstvo jak nasazený výběr Severní Moravy, tak tým domácího Krumlova. Zejména v utkání se Severní Moravou to byl boj velmi vyrovnaný, body zde získali hlavně kluci.

V neděli, již s Pavlem Hrubcem, začal semifinálový boj s Jižními Čechami A prohraným mixem. Kluci oba své zápasy prohráli a tak  základ k vítězství položila tentokrát děvčata ve dvouhře. Petr s Tomášem jasně přehráli  dvojici Dvořák/Tancer a tak rozhodnout  musela dívčí čtyřhra, což je vždy infarktová situace. Adéla s Klárou ukázaly obrovskou bojovnost a i přes občasné slzičky v průběhu, zápas nakonec dovedly do vítězného konce a přinesly vítězný bod. To tým  posunulo  do boje o zlato, kde  jej čekal nejvýše nasazený tým výběru Východních Čech.  Trochu neštastně prohraný první zápas smíšené čtyřhry v podstatě udal tón celému utkání a ukázal se jako rozhodující, nebot náš tým neměl kde uhrát proti silnému soupeři čtvrtý bod. Trenéru Hnilicovi bylo jasné, že výkonnost východočeských děvčat je nad síly našich dívek. Sestava tak byla postavená na zisku prvního bodu právě v mixu a zisku bodů v klučičích dvouhrách a eventuálně v deblu kluků se pokusit vyhrát. To se bohužel nepodařilo.

I tak druhé místo a zisk stříbrné medaile je pro všechny určitě velkým úspěchem.

Všem hráčům i trenérovi gratulujeme. Rodičům děkujeme za doprovod a podporu.

Výsledky:

http://www.badmintonckrumlov.cz/turnaje/vysledky/30.4.17-fz-forza-vybery-u13-ck