Medaile z OAZY

14. 5. 2017

Sportovní centrum OAZA v Praze 4  přivítalo nejlepší hráče kategorie U17  při 2. GPA.

Byla to pro všechny premiéra v tomto prostředí,která se určitě vydařila. Pěkné prostředí uprostřed zeleně , prostorná hala, dobré zázemí, perfektní pořadatelé a jako bonus živý stream ze dvou kurtů. To vše přispělo k velmi zdařilému  turnaji, za což je potřeba poděkovat především pořádajícímu oddílu TJ ASTRA ZM PRAHA  a jejím členům.

Z našeho oddílu se turnaje  zúčastnily Katka Mikelová a Ema Staňková.

Nám tento  turnaj přinesl dvě medaile zásluhou Katky Mikelové. Ve dvouhře Katka obsadila třetí místo. Cestou do semifinále porazila nejdříve orlovskou Z. Morcinkovou 2:0. Ve čtvrtfinále pak opět přehrála L.Krpatovou ve velmi dramatickém zápase 2:1 na sety. Katka dokázala zvrátit nepříznivý vývoj třetího setu, kdy prohrávala ještě 6:11 a v koncovce donutila soupeřku vyrobit několik chyb a dovézt zápas do úspěšného konce.

V semifinále se pak poprvé utkala s J. Adámkovou, která zde byla nasazená jako č.1 a byla největší favoritkou turnaje. Viditelná nervozita v první půlce prvního setu Katce svazovala ruce, nedovolila ji vyvinout takový tlak,aby soupeřku přiměla k chybám. Ve druhém setu již byla hra daleko vyrovnanější, Katka několikrát svojí rychlou hrou a  tvrdou smečí získala body. Nicméně velmi dobře hrající a téměř nechybující soupeřka nedovolila Katce dojít do třetího setu. I tak Katka podala velmi dobrý výkon, na kterém je možné dál stavět.

Druhou medaili, stříbrnou, vybojovala Katka se svoji spoluhráčkou Nelou Němcovou ve čtyřhře. Zde až do finále byl prošly holky bez problémů, dobře se doplnovaly a neztratily ani se. Ve finále pak už nestačily na sehranou pardubickou dvojici Krpatová,Valentová a prohrály 16:21,19:21.

Ani Ema Stanková  se na turnaji neztratila a uhrála, to co jsme si dali za cíl. Tedy ve dvouhře projít mezi 16 nejlepších. To se podařilo a přesto,že prohra s velmi silnou  M.Růžičkovou ji určitě mrzela, podala Ema velmi dobrý výkon. Ve čtyřhře  se Sonou Hořínkovou  trochu smolně prohrály s hráčkami z Orlové Ružičková/Coppenolle až po boji 18:21 ve 3.setu. Nicméně tento zápas byl asi nejlepší,který jsme v podání obou děvčat za posledních několik měsíců viděly, což je velmi potěšující.

Obě děvčata startovala i v mixu. Katka společně s M. Morávkem se probojovala do čtvrtfinále. ZDe dvojice kde prohrála s pozdějšími vítězi Kulíšek/Sonnkova. Ema společně s V. Erhartem bohužel narazili hned v prvním kole na nasazenou dvojici Twardzik/Němcová. Zde se projevila fyzická převaha soupeře.

Z pohledu trenéra lze turnaj hodnotit jako úspěšný, výkony obou hráček jsou příslibem do podzimní části,kdy se budou konat Mistrovství Republiky.