GPC U13

15. 5. 2017

Druhý postupový turnaj U13 se konal na Hamru. Hráči našeho oddílu zde vybojovali několik postupů na 2. GPA této kategorie.  Lépe se dařilo chlapcům. Ti prakticky ovládli soutěž ve dvouhře. Ve finále dvouhry se utkali Tomáš Bláha a Milan Kovář. I přesto, že oba již měli postup jistý, finálové utkání bylo bojem o vítězství v turnaji se vším všudy. Nakonec více sil měl T. Bláha, který zvítězil 2:1 na sety. Třetí místo obsadil Jára Karban,který v semifinále prohrál právě s Tomášem Bláhou. Milan Kovář si vítězství nakonec odváží ve čtyřhře. Společně s Adamem Králem se lepšili a nejlepší výkon podali ve finále proti chlapcům z Astry. Dobře si vedli i Jára Karban s Jonášem Markem v deblu, když vyřadili zkušenější proseckou dvojici a vybojovali pěkné třetí místo.

V kategorii děvčat jsme byli méně  úspěšní. Jediný postup vybojovala Lucka Vyšehradská ve čtyřhře společně s K. Nachmtannovou z Proseka. Druhé místo vybojovala v mixu Adéla Klímová, která  hrála s A. Srncem z Hamru. Bohužel finálové utkání neměli možnost dohrát kvůli zranění  Adama. V kategorii děvčat jsme trochu více čekali zejména ve dvouhře. Ani jedné z hráček se nepodařilo probojovat do finále, které by znamenalo postup na celostátní turnaj.

Je potřeba pochválit zejména mladší hráče. Zejména P. Kropáčová a K.Hašek,kteří se podobného turnaje zúčastnili poprvé, se snažili a bojovali do posledního míčku. Turnaje se dále zúčastnili Lucka Sommerová, Ella Knaislová , Anička Vávrová, Matyáš Pecka , Petra Kropáčková a Kristián Hašek. Je potřeba pochválit zejména mladší hráče, Petru Kropáčovou a Kristiána Haška, kteří se podobného turnaje zúčastnili poprvé,  snažili se a bojovali do posledního míčku. Hráči podali snaživé výkony, byt se jim nepodařilo postoupit do závěrečných kol.

Hráči,kteří se zúčastní 2.GPA v Benátkách na Jizerou za 3 týdny:

Petr Hnilica, Bára Bursová, Adam Král,Tomáš Bláha, Milan Kovář

Lucka Vyšehradská /debl/, Adéla a Klára Klímovi /mix/