RADOTÍN CUP

22. 5. 2017

Již šestý ročník mezinárodního turnaje se konal v městské hale v Radotíně. Opět za pořadatelské taktovky trenérů,hráčů a rodičů radotínské části oddílu.

I přes kolizi s několika turnaji, se opět sešlo přes dvě stovky hráčů různé herní úrovně. Letos přijeli i hráči ze Slovenska.

Našemu oddílu přinesl turnaj hned několik turnajových prvenství

1.místo ve svých kategoriích obsadila Jana Hnilicová /U10/, Jonáš Marek /U12, Adéla Klímová/U13/ a  Dan Furst /U15/

2.místo obsadil Matyáš Hašek / U9/,

3.místo Andrea Slavíčková /U10/, Lucka Sommerová /U12/, Vojta Havlík/U15/.

I ostatní se snažili a bojovali o každý bod, což je velmi pozitivní zjištění. Pro některé hráče to byl vůbec první turnaj v kariéře. Někteří poprvé okusili jaké to je být na stupních vítězů. Medailistům gratulujeme.

Turnaj se vyvedl po sportovní i organizační stránce. Všichni ,kteří se přičinili  o jeho zdařilý průběh zaslouží obrovské uznání, nebot po oba dva dny více než 10  hodin v hale pečovali o hladký průběh celého turnaje. Všem mnohokrát ještě jednou díky. Též je potřeba poděkovat všem, kteří svými sponzorskými dary pomohli  s cenami pro medailisty a městské části Prahy 16 za finanční podporu.

Největším uznáním pro nás všechny je pak pochvala od ostatních- za všechny zde  cituji rodiče jednoho z hráčů:

„Pane Hnilico, považuji za svou povinnost Vám poděkovat za velký zážitek, kterým pro mě radotínský turnaj byl.

Především jsem rád, že jsme s Davidem zvolili oddíl, který nám opravdu hodně přirůstá k srdci. Vynikající parta trenérů, dětí i rodičů. Výchova ke kázni, pokoře a pracovitosti, kterou po dětech nekompromisně vyžadujete. Žádné hyperochranářské prostředí, kterým se dnešní doba vyznačuje. V tom Vám hodně tleskám.

Viděl jsem to jako rozhodčí u spousty hráčů z jiných oddílů. Hádání o každý sporný moment, okřikování rozhodčího nespokojenými trenéry a rodiči, obviňování z ovlivnění zápasu atd. atd. Dvě děvčata mi pod vlivem rodiče po zápasu ani nepřišla podat ruku. Když jsem si dovolil na nesportovní chování taktně upozornit, byl jsem rád, že to neskončilo hádkou. Bylo to strašně nepříjemné a dost mě ta těžko pochopitelná zaslepenost překvapila. Svědkem jedné takové debaty byla i Vaše paní.

U hráčů Radotína jsem si takového jednání nevšiml ani v jednom případě. A to je moc dobře. A je to i Vaše vizitka.

Těšíme se i s Davidem na další akce.“     Michal Kniš