Mladí hráči úspěšní

28. 5. 2017

Poslední celostátní GPA  kategorie  U15  se konal v Brně – Podolí. Letní víkend přinesl našemu oddílu hned tři medaile –   shodou okolností všechny tři bronzové.  Zasloužili se o ně Tomáš Patera ve dvouhře , Ema Staňková v mixu  a Dan Furst s Petrem Nejedlým v deblu.  NA turnaj se ještě kvalifikovali Bára Březinová /singl, debl/ Bára Johnová  /mix, debl/a  Matouš Listopad /debl/.

Potvrzení svého výkonnostního vzestupu ukázal Tomáš Patera. Ten si cestou do semifinále poradil postupně s oběma nasazenými hráči. Nejdříve jasné porazil Adama Šulce z Proseka a prokázal, že jeho předchozí vítězství nebyla náhodná. Ve čtvrtfinále pak přehrál dalšího nasazeného D. Slívu . To mu zajistilo účast v nedělním semifinále. A i zde, po jasně prohraném prvním setu, zahodil nervozitu a dokázal držet krok se suverénem celého  turnaje  pardubickým A. Ehmem. Nakonec sice prohrál 1:2, nicméně jeho výkon nás všechny velmi potěšil.

Do čtvrtfinále ve dvouhře  se probojoval i Dan Furst, který trochu doplatil na menší zápasovou zkušenost z podobných turnajů.  Prohru ve dvouhře si vynahradil společně s Petrem Nejedlým ve čtyřhře.  Jejich úplně první společné vystoupení dopadlo nad očekávání  úspěšně. Nakonec od postupu do finále je dělil jeden bod. V semifinále podlehli dvojici Erhart/Šulc  21:23 až ve třetím setu, když sami měli mečbol. Velká pochvala za předvedené výkony. Danovi ještě navíc protekl postup do semifinále v mixu. Zde spolu s N. Štěříkovou svým výkonem překvapili ve čtvrtfinále největší favority turnaje Ehm/Valentová a byli jim zcela rovnocennými soupeři. Prohra ve třetím  19:21 setu při jejich vedení 19:15 určitě mrzí a bylo to škoda. Nicméně je potřeba to brát jako ponaučení-neměnit systém hry, který dosud vedl k vítězným výměnám a nebát se vítězství i nad papírovými favority. Každý se dá porazit.

Trochu smutna asi odjížděla z Brna Ema. Jedno třetí místo je přeci jen trochu méně. Sama  asi myslela alespon v jedné disciplíně minimálně na finále. Někdy se prostě turnaj nepodaří, jak si člověk představuje. Ema ví, na čem je potřeba pracovat a věřím, že během léta a podzimu se podaří zapracovat na tom, co je potřeba.

Ostatní hráči uhráli to, na co v současnosti jejich výkonnost stačí.  Pro ně byl turnaj zejména seznámením se s celostátními turnajem „A“.  Věřím, že si odváží řadu zkušeností a nových poznatků. Je jen na nich, kam se svým tréninkem a přístupem chtějí dostat.

Ještě bych chtěla poděkovat Matěji Hubáčkovi. Nevadilo mu cestovat do Brna brzy ráno a večer zpět vlakem,aby společně se mnou kočoval své mladší spoluhráče. Při vedení hráčů a koučování  mi byl velmi nápomocen. Občas naši hráči hráli najednou na 3 kurtech z pěti ,koučovat sedm hráčů se v jednom smysluplně nezvládne.

Výsledky na http://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=ACBE833A-72E6-4515-BCDF-3D4D7ABF3791