Bronzové GPA U13 a stříbro z GPA U19

12. 6. 2017

Posledním celostátním měřením sil našich hráčů bylo GPA U13(Benátky) a U19(Brno). Mezi nejmladšími hráči jsme dle nasazení trochu očekávali medaili ze čtyřhry chlapců. Ale složení medailového páru bylo nakonec jiné. Petra Hnilicu s Tomášem Bláhou skvělým způsobem nahradili Milan Kovář s Adamem Králem a získali tak svoji první medaili ze čtyřhry na celostátním turnaji. Velký úspěch, neboť pro Milana to byla první účast na turnaji GPA. Slušný výsledek jsme zaznamenali i v ostatních disciplínách. Mezi osmičku nejlepších se dostal Petr Hnilica s Adamem Králem ve dvouhře, v mixu pak Tomáš Bláha s Adélou Klímovou a ve čtyřhře dívek Barča Bursová, Helča Chvalová a Lucka Vyšehradská. Jenom ve dvouhře dívek se nám tentokrát nedařilo. Jediná zástupkyně našeho oddílu – Barča,  nestačila na starší soupeřku a tentokrát podlehla v prvním kole.

Mezi juniory se na 2.GPA U19 v příjemném prostředí brněnské X-Arény naopak dařilo pouze ve dvouhře dívek. Katka Mikelová z pozice nenasazené prošla až do finále. V prvním kole se konečně vyrovnala se jménem Zuzáková(starší ze sester) a cestou do finále pak porazila postupně 3 nasazené hráčky (Kobylákovou, Kubečkovou a P. Krpatovou). Ve finále nakonec bezchybně hrající Adámkové podlehla. Další dva naši hráči – Adéla Vacková a Jonatán Šercl, se mezi osmičku nejlepších v žádné disciplíně neprobojovali.

Katka zakončí sezónu na Letní Olympiádě dětí a mládeže na konci června v Brně. Uvidíme, zda výsledky z poslední doby potvrdí.

Všechny naše hráče čeká letní přestávka spojená s náročnou přípravou na vrcholy sezóny – Mistrovství ČR. Jejich výsledky z první části a pohled na aktuální žebříčky vzbuzují očekávání dobrých výsledků.