Soustředění Liberec

3. 9. 2017

Příprava na sezonu 

Minulý týden jsme opět zakončili prázdniny soustředěním v Liberci, jehož se zúčastnilo 61 dětí -převážná část radotínských a menších část z vinořské tréninkové skupiny. Pod vedením 7 trenérů a opět za pomoci několika rodičů jsme mohli připravit každý den vždy dvě tréninkové jednotky dopoledne a dvě odpoledne. Ty byly tvořeny jak samotným badmintonovým tréninkem tak  kondiční přípravou.

Hráči pracovali na 100% a věřím, že se to projeví na nejbližších turnajích.  Ti zkušenější pracovali nejen na technice a kondici, ale  i na taktice hry, což je někdy problém a je potřeba ji neustále zařazovat do samotného tréninku. Ti mladší zlepšovali zejména úderovou techniku a pohyb po kurtu.

Nejmladší skupina , kde nejmenšímu hráči bylo 6 let, se učila především správně držet raketu, základní badmintonové dovednosti a údery a hravým způsobem též správnému pohybu.

Večery měli ti mladší vždy nějaký zajímavý program. Letos se i hrálo a zpívalo. A moc dobře ,až jsme my trenéři z toho byli dojatí. Do příštího roku se pokusíme zpracovat notovou podobu badmintonové hymny , abychom si ji mohli zazpívat všichni společně.

Všichni hráči se určitě zlepšili , na čemž budeme dále pracovat i během nadcházející sezony.

První turnaje hned v září  nám ukáží, jak se nám to podařilo.