Nová sezona – první turnaje

6. 9. 2017

Prázdniny ještě neskončily, ale naše badmintonové naděje již bojovaly o první body a medaile.

GPB U 15

V Radotíně proběhl o víkendu další celostátní turnaj GPB U15. Dvě bronzové medaile pro náš oddíl získali Petr Nejedlý ve dvouhře a Tomáš Patera s Markem Listopadem ve čtyřhře.  Na divokou kartu startovali Petr Hnilica s Tomášem Bláhou ve čtyřhře a dvojčata Adéla a Klára Klímovy.  Kluci uhráli proti starším a větším soupeřům dobré výsledky , postoupili do šestnáctky.  Do čtvrtfinále se probojovali Vojtové Havlík a Franta v deblu. Zde bohužel soupeře podcenili a nakonec ve třech setech prohráli v podstatě vyhrané utkání. Škoda, k medaili měli blízko. Ve dvouhře oba prohráli ve druhém kole.

 

BEC U17 Glubczyce

Na další turnaj juniorského circuitu kategorie U17 se do polské Glubczyce vydaly Katka Mikelová a Ema Staňková. Katka se probojovala mezi šestnáctku nejlepších ve dvouhře. Ema vyhrála první kolo a ve druhém sehrála vyrovnaný zápas s polskou hráčkou.  Ema spolu s Vráťou Erhartem z  Astry prošla až do čtvrtfinále smíšené čtyřhry . Ve čtyřhře Katka s Nelou Němcovou prohrály ve čtvrtfinále s pozdějšími vítězkami a svými českými  rivalkami K.Zuzákovou a L. Krpatovou.

Výsledky možná trochu zůstaly za očekáváním. Nicméně je nutné přihlédnout k tomu, že všichni hráči za sebou měli několik letních týdenních přípravných kempů a nasbíraná únava se určitě na všech trochu projevila.