Naši hráči na mezinárodních turnajích

24. 9. 2017

Sezona se po prázdninách rozjela velmi rychle. Turnaje se rozběhly na všech frontách ve všech věkových kategoriích.

A může nás těšit, že se v nich neztratí ani naši hráči.

Evropský okruh turnajů kategorie U17 měl v září na programu hned tři turnaje -Polish Open,Zagreb Open a Czech International. Jde o evropský circuit, do kterého se musí hráči kvalifikovat na základě umístění.

Do Polska odjela děvčata -Katka Mikelová a Ema Staňková. Zde nejlepší umístěním byly dvě čtvrtfinálové účasti – Ema   v mixu  a Katka v deblu. Katka se probojovala mezi 16 nejlepších se ve dvouhře probojoval.

Do Zagrebu odjela pouze Ema. A svojí účast ozdobila svojí vůbec první medailí na mezinárodním poli. Ve čtyřhře se se Sonou Hořínkovou  probojovala až do semifinále a odvezla si bronzovou medaili.

První ročník Czech Intarnational kategorie U17  uspořádali českokrumlovští badmintonisté.  A ani zde se naši mladí neztratili. Tentokrát náš oddíl zastupovali kromě Emy a Katky i Dan Furts a Tomáš Patera. Pro kluky to byl jejich vůbec první oficiální mezinárodní turnaj a tak byla pochopitelná nervozita, která se na obou zejména v úvodu zápasů projevila.

Nejlepšího výsledku a svoje první medailové umístění si odvezla z Krumlova Katka Mikelová. Po velmi dobrých výkonech ve čtyřhře vybojovala společně s Nelou Němcovou bronz. Zejména způsob hry, kdy holky využívaly svojí největší přednost- razantní smeč, je přislíbem ,jelikož v této věkové kategorii se podobným útočným pojetím moc deblových dvojic neprezentuje. Až odstraní zbytečné a nevynucené chyby,  jejich výkon bude určitě ještě lepší.

Velmi dobře si vedla i Ema. Beze zbytku využila příznivého losu v prvním kole, a po té co jednoznačně porazila nebezpečnou hráčku z Uzbekistánu, sehrála vyrovnanou bitvu o postup do čtvrftinále se svojí deblovou partnerkou S. Hořínkovou. Zápas sice prohrála, ale bojovala až do posledního míče.  Ve čtyřhře pak společně holky vybojovaly čtvrfinále.

Oba kluci ve své premiéře proti starším soupeřům určitě nezklamali. Sice se jim nepodařillo vyhrát ani jeden zápas, ale pro ně bylo důležité vůbec vyzkoušet a zažít atmosferu takovýchto turnajů.  Dan svedl vyrovnanou třísetovou bitvu  s Rakušanem s asijskými předky. A jen velká nervozita v úvodu mu zabránila uhrát ještě lepší výsledek. Tomáš se rovněž snažil a hrál na hraně svých možností, nicméně soupeř ukázal rychlou ruku a větší sílu.
A tak asi jediným trochu zklamáním je výkon v deblu proti drobným Rakušanům, kteří jim ukázali jak se má debl hrát.

Děvčatům k medailím a pěkným umístěním gratuluji. Klukům přeji, aby příště již bez nervozity, nějaký ten zápas vyhráli.