BEC U17-Trenčín

1. 10. 2017

V Trenčíně pokračoval evropský okruh hráčů do 17ti let.  Sešla se zde opět velmi dobrá konkurence, zejména několi velmi dobrých hráčů z Ruska a Ukrajiny, celá polská mladá reprezentace a též česká špička v této věkové kategorii.

Náš oddíl reprezentovali tentokrát jen děvčata Katka Mikelová a Ema Staňková / kluci se do pavouka bohužel nedostali/. A ani odsud neodjížíme bez medaile. Tentokrát si ji odváží Ema společně se Soňou Hořínkovou v deblu. Děvčata se probojovala až do semifinále / trochu pomohlo štěstíčko v podobě skreče soupeřek/. Nicméně i v semifinále bojovala a předvedla dobrý výkon.  Na postup do finále to sice nestačilo, ale i tak si zalouží pochvalu za výkony. Určitě příslib pro blížící se MČR kategporie U15, kdy by měly bojovat o medaile.

Ve dvouhře Ema jasně  porazila rakouskou soupeřku, a i když ve druhém kole nestačila na polsku jedničku, ukázala,  že se výkonnostně posouvá svojí hrou  dopředu.

Druhá naše hráčka Katka Mikelová  se ve dvouhře dostala mezi nejlepších 16. V  prvním kole měla volný los, pak porazila hladce po sebejistém výkonu maďarskou hráčku a o postup do čtvrtfinále bojovala s T. Coppennolle. Zde bohužel se Katce úplně nedařilo, nedokázala uplatnit svojí útočnou a nátlakovou hru, a tak rozhodla větší zarputilost  hráčky z Orlové.

Naopak je potřeba Katku pochválit za výkon ve čtyřhře. S Nelou Němcovou byly 3 míčky od vítězství nad  nasazenými jedničkami , hráčkami z Ukrajiny. Velká škoda, že holky nedovedly zápas do vítězného konce, nebot za předvedenou hru by si vítězství zasloužily. Jen velké štěstí soupeřek v koncovce třetího setu, kdy dvěma prasátky a sporným míčem dotáhly  náskok našich hráček, a pak nedůrazný přijem podání rozhodl o vítězkách, které pak celý turnaj ve čtyřhře vyhrály. Nicméně výkon velice slibný do dalších turnajů.

 

Kompletní výsledky

http://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=B8C9FFD0-C939-4E88-8B5D-74B46AFC656D