Přeborníci Prahy

15. 10. 2017

Úspěšně pro nás skončila dlouhodobá soutěž smíšených družstev žáků. Oddíl do soutěže v lednu postavil hned tři týmy, které si všechny  po základní části vybojovaly účast v horní skupině nejlepších týmů.

Náš A tým ve složení Ema Staňková, Bára Březinová, Bára Johnová, Tomáš Patera, Dan Furst, Petr Nejedlý , Vojta Havlík, Vojta Franta   vybojoval v závěrečném Play Off titul Přeborník Prahy a tím  tak po několika letech  zajistil účast radotínského oddílu  na Mistrovství Republiky družstev U15. Do týmu se ještě během sezony zapojil David Bhuiyan.  Hráči  si ve finále poradili se soupeřem  z SK Prosek. Po boji naše družstvo zvítězilo nejtěsnějším rozdílem 4:3, když o vítězi rozhodovala až vždy nevyzpytatelná čtyřhra dívek.  Ve finále jsme se museli spolehnout na naše děvčata, že uhrají 3 body  a čtvrtý přidá  Dan s Emou v mixu.  A holky nás nezklamaly. Ema s Bárou v singlech a Dan s Emou uhráli povinné  body  a  v závěrečném deblu to byly  zpočatku trochu nervy, ale nakonec se vše podařilo a mohli jsme se radovat jednak z vítězství jedna z postupu.

Trochu ve stínu vítězství A týmu zůstal výkon našich benjamínků -hráčů týmu C. Družstvo tvořené  hráči  kategorie U13 , nastupovalo ve složení Adéla Klímová, Klára Klímová, Ella Knaislová, Tomáš Bláha, Adam Král a Milan Kovář / chyběl Petr Hnilica a Helene Chvalová/ , obsadilo nakonec krásné čtvrté místo. Úžasně všichni  zabojovali ve čtvrtfinále, kde porazili favority z Astry 4:3. Ve dvou dalších utkáních sice s někdy až  o tři roky staršími hráči prohráli, ale jejich výkony dávají naději, že se nemusíme o budoucnost badmintonu v našem oddílu obávat.

Tým B – Anna Vyšehradská, Dorota Veselá, Anna Vávrová, Pavlína Cittová , Terka Myšičková, Matouš Listopad , Štěpán Schroetter, Marek Tuháček / chyběla Lucka Vyšehradská a Martin Musil/ nakonec obsadil konečné šesté místo.

Vítězům gratulujeme a  držíme palce za 14 dní na Mistrovstí Republiky.