Bronzové medaile z MČR

29. 10. 2017

Mladí badmintonisté našeho oddílu vybojovali bronzové medaile na Mistrovství Republiky smíšených družstev žáku v Pardubicích.

Pravidlo, které  společně s Mojmíre Hnilicou léta dodržujeme,  že každá účast našich  svěřenců  na republikovém Mistrovství družstev za naší přítomnosti  znamená zisk medaile, ani tentokrát nebylo porušeno. Mojmír tentokrát nepůsobil  na pozici trenéra, ale jako vrchní rozhodčí soutěže. Nicméně i tak si  v duchu určitě přál, aby se medaile povedla. V roli kouče ho poprvé nahradila Alena Mikelová , která tak zažila medailovou premiéru.

Dan Furst, Vojta Havlík, Tomáš Patera,Petr Nejedlý

Ema Staňková, Bára Johnová, Bára Březinová, 

Neodjížděli jsme na turnaj jako favorité. Tým  byl díky postavení na žebříčku nasazen jako třetí , což na druhou stranu opravnovalo na některou z medailí pomýšlet. Jasně jsem  po vítězství na pražském přeboru  hráčům naznačila jaké jsou ambice a cíle nás trenérů,  a to,  že do Pardubic o  medaile bojovat pojedeme.

V sobotu se hrálo ve skupinách. Nám  byly losem přisouzeny týmy Klimkovic jako první nasazené družstvo / díky hostujícímu J. Janoštíkovi/ a dále týmy Mostu a Benátek. První dvě utkání proti těmto dvěma soupeřům jsme zvládli bez problémů a vyhráli 5:2 resp.7:0.

Do utkání o první místo ve skupině se Sokolem Klimkovice jsme postavili nejsilnější možnou sestavu. Bohužel bylo jasné , že čtvrtý bod nutný k vítězství by se podařil pouze za vyjímečných okolností. Prohrou hned v prvním zápase mixu  jsme šanci na postup z prvního místa prakticky ztratili. Nicméně hráči zaslouží pochvalu za bojovnost. Utkání jsme prohráli 2:5.

Druhé místo ve skupině znamenalo to, že v neděli jsme nastoupili proti celku  z Pardubic , rovněž posíleného o hostujicí Tallulah Van Coppennolle, nejlepší hráčku této věkové kategorie. Klíčovým zápasem byla první dvouhra chlapců, kde jedině vítězství by nám dalo naději na boj o zlato. Tomáš Patera, který na postu klučičí jedničky odehrál všechny singly, často fyzicky velmi náročné, bojoval až do konce druhého setu, který ale nakonec prohrál 20:22. Vojta Havlík sice srovnal po vítězství ve druhém singlu a též klučičí debl Tomáš /Petr  dopadl v náš propěch. Bohužel pro nás soupeř přehrál v dívčích disciplínách, kde pro sebe získal obě dvouhry i čtyřhru. Tím byl určen boj o sadu medailí.

My jsme v boji o bronz  narazili na ambiciozní tým TJ JISKRA Nejdek, který do utkání nastupoval s jasnými ambice na bronz. Postavili jsme sestavu na 3 jisté body a a věřili, že i ten čtvrtý dokážou hráči někde urvat.  Což se nakonec podařilo. Vstup do utkání se podařil – vítězný mix a první bod. Vše tentokrát  záleželo na vyhraném prvním holčičím singlu. Ema v něm dokázala, že i přes  nepřijmenou prohru v předchozím utkání , se umí zkoncentrovat na rozhodující zápas. Potvrdila své postavení mezi pěti nejlepšími hráčkami kategorie U15 a položila ziskem bodu  rozhodující kámen k celkovému vítězství. Po jasném vítězství Dana ve dvouhře a velmi dobře odehrané klučičí čtyřhře Petra s Tomášem  jsme získali kýžený čtvrtý bod a  mohli se tak radovat  z další bronzové medaile z Mistrovství Republiky.

Vítězem se stali hráči TJ Sokol Klimkovice. Ve finále porazili domácí Padubice.
Musím pochválit všechny  hráče, že k celému turnaji  přistoupili velmi zodpovědně a na kurtech ze sebe vydali vždy to co  v nich je, někdy i  trochu více.  Občas sice zradila někoho hlava a zápas se nepovedl nebo byl soupeř prostě nad naše síly, naštěstí jsme ale v těch rozhodujících momentech vždy měli v zásobě bod jinde.

Všem děkuji za pěkné zážitky, odpouštím jim též situace ve kterých my trenérky na židli za kurtem trneme a přemýšlíme co poradit. Je to podle mne velmi soudržný tým, který byť spolu během roku netrénuje , se dokázal semknout a udělat vše pro zisk medaile.

Věřím , že nebude poslední.

výsledky na:

http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=35BF09BA-E84D-4DCE-8782-B3D8BFAB7A0A&d=20171029