Mistrovství ČR U17

8. 11. 2017

V Praze proběhl o víkendu letos první mistrovský turnaj jednotlivců mládežnické kategorie. Na OAZU se sjeli hráči kategorie U17.

Už jen kvalifikovat se na turnaj není jednoduché.  Dle kvalifikačních kritérií má z celostátního žebříčku  účast zajištěnou 10 nejlepších singlistů a 14 hráčů párových disciplín. Tento  počet je pak doplněn postupujícími z krajů. To zaručuje kvalitu v každé disciplíně , to, že se Mistrovství účastní  opravdu jen ti nejlepší.

Náš oddíl reprezentovali :

Katka Mikelová, Ema Staňková , obě nastoupily do všech disciplín,  a Dan Furst v mixu.

Turnaj nám nakonec přinesl bronzovou medaile. Tu získala Katka v deblu, když v semifinále se spoluhráčkou N.Němcovou holky těsně prohrály s vítězkami a reprezentantkami této kategorie Krpatovou/Zuzákovu.

Bohužel ve dvouhře  a mixu  se Katce tolik nedařilo. Zřejmě obrovská zodpovědnost a touha po medaili ji nedovolily podat výkon ,na který jsme u ní zvyklí.  Prohra ve čtvrtfinále singlu mrzí hlavně samotnou Katku . Ovšem i negativní zkušenost muže někdy fungovat pozitivně do další práce.

Dobré výkony předvedli jak Ema tak Dan, kteří věkem patří ještě do mladší kategorie. Ema vítězstvím nad V. Veselou a dobrou hrou ve druhém setu proti Janě Adámkové konečně ukázala ,že poctivá práce ponese výsledky.

Dan nastoupil pouze v mixu s N. Štěříkovou a ukázal, že nám v něm může vyrůst hráč republikové úrovně.  Začíná postupně využívat svoje fyzické předpoklady, čímž jeho hra získává na údernosti.

Výsledky našich hráčů:

Katka :   dvouhra 5/8,  Debl – bronz, mix 8/16

Ema :    dvouhra 8/16, debl 5/8,  mix 5/8

Dan :      mix 5/8