Ryze mužské úspěchy na GPA Memoriálu K. Holobradého v Praze

14. 11. 2017

V pátek 10.11. 2017 přesně ve 13.00 odstartoval kvalifikací jeden z nejlépe obsazených celostátních turnajů kategorie dospělých. A hráči Sokolu Meteoru Praha Radotín se rozhodně neztratili, nejen počtem startů, ale také velmi výraznými úspěchy. 6 medailí zaslouží velkou pochvalu.

Za meteorský klub startovalo přesně 15 hráčů ze 133 přihlášených. V páteční kvalifikaci byli k vidění ve dvouhře mužů Jonatan Šercl, který bohužel vypadl v prvním kole. Ve dvouhře žen se kvalifikace zúčastnila Tereza Holečková a Kristína Zdražilová, obě bohužel vypadly v první kole. Ani ve čtyřhře žen se Terce hrající s Adélou Zimmerovou a Kristíně hrající s Katkou Mikelovou příliš nezadařilo a kola sobotní hlavní soutěže zůstala uzavřená.

O poznání úspěšnější byly zápasy smíšené čtyřhry, kdy přes náročnou kvalifikaci prošlo hned šest našich hráčů. Tereza Holečková s Reném Weinzettlem, Adéla Zimmerová s Jakubem Vitverou, Kačka Mikelová s Jonatanem Šerclem a Marek Teller se Soňou Königsmarkovou.

Hlavní soutěž započala v sobotu klasicky zápasy smíšené čtyřhry. Nejdále se z našich dostal Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří v nedělním semifinále porazili druhého meteorského hráče Pavla Drančáka mixující s Míšou Fuchsovou. Bohužel Kuba s Bětkou museli finálový zápas kvůli zranění Bětčina kotníku skrečovat a odváží si tak stříbrnou medaili. Aby úspěchů z mixu nebylo málo, bronz přidal Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou, kteří těsně v koncovce třetího setu prohráli svůj semifinálový zápas.

Ve dvouhře mužů v hlavní soutěži startoval pouze Pavel Synovec a Jakub Vitvera, oba však zápas prvního kola prohráli. Ve dvouhře žen jsme měli zastoupení v podobě Kačky Mikelové. Ta si však během prvních úderů smíšené čtyřhry podvrtla kotník a do zápasů dvouhry pochopitelně nenastoupila. Přejeme brzké uzdravení.

Ve čtyřhře žen startovaly „divoké karty“ Eva Titěrová a Hanka Musilová, které úspěšně došly do čtvrtfinále, kde jim vystavily stopky pozdější finalistky Milisová s Maixnerovou.

Čtyřhru mužů opanovalo hned 5 našich hráčů. Finále tak bylo čistě radotínské. Bitman s Drančákem porazili bratry Hubáčkovi 2:1 na sety. Bronzovou medaili přidal ještě Ivo Stoklas hrající s Ondřejem Králem.

Děkujeme vám za super reprezentaci! A nemalý dík patří také všem organizátorům této akce v čele s Adélou Zimmerovou, bez které by se turnaj na takovéto úrovni určitě neuskutečnil. Tak zase rok!