Rozhovor s Emou Staňkovou

17. 11. 2017

Ema Staňková

Čtrnáctiletá hráčka Sokol Meteor Praha Radotín získala na listopadovém Mistrovství ​České republiky kategorie do 15 let stříbrnou ale také zlatou medaili, ke které patří titul Mistryně ČR U 15!

Emo, předně velká gratulace k titulu a stříbrné medaili! Je to tvůj první velký úspěch? Jak si zlaté medaile ceníš?

Děkuji za gratulaci. Jsem Mistryně republiky v dívčím deblu. Zní to skvěle. Je to doposud můj největší úspěch mé čtyřleté herní kariéry. Zlatá medaile z MČR pro mě hodně znamená. Získala jsem ji se svojí skvělou kamarádkou a deblovou parťačkou Soňou Hořínkovou.

Bylo právě​ MČR U15 Tvým vrcholem sezóny? Jak ses vypořádávala s tlakem z pozice 2. nasazené hráčky ve čtyřhře?

MČR U15 bylo opravdu vrcholem mé letošní sezóny. S pozicí druhé nasazené hráčky v deblu jsem se vypořádala vcelku dobře, protože na dvojku jsme byly dvě. Jsme tým a vzájemně se na kurtu doplňujeme a podporujeme. A myslím, že jsme to zvládly na výbornou. Herně jsme si se Soňou věřily, protože na podzim jsme hrály dobře a přivezly jsme i medailová umístění z evropského okruhu U17.

Který zápas byl dle Tvého názoru nejtěžší? Kvůli čemu nevyšlo čtvrtfinále dvouhry dívek, ve kterém si podlehla své deblové parťačce?

Nejtěžší zápas pro mě byl boj o postup do semifinále právě proti mé deblové parťačce. Je těžké hrát proti někomu, kdo je vám v deblu oporou. Tento zápas jsem bohužel moc dobře psychicky nezvládla. Musím to hodit za hlavu a věřím, že příště budu silnější.

Jak bys hodnotila finále smíšené čtyřhry? Byla jsi kousek od zisku 2 titulů, co chybělo k vítězství?

Bylo to sice finále, ale upřímně k titulu bylo daleko. Proti nám stáli skvělí soupeři a my s Vráťou jsme byli unaveni z náročného semifinále.

Otázka na závěr, ve stručnosti, kde se vidíš​ za 5 let? Jak z pohledu badmintonového, tak i běžného života?

Mým cílem je úspěšné dokončení gymnázia a studium na vysoké škole. To jsou mé akademické cíle. A sportovní cíle? Stále intenzivně pracovat na své hře, hrát na evropské, možná i světové úrovni, a aby se mi to dařilo, musím zůstat zdravá. K tomu všemu budu potřebovat podporu svého týmu v plné sestavě: mého skvělého badmintonového trenéra Kubu Bitmana, kondičního trenéra Martina Vokouna, chiropraktika „šamana“ Milana Javanského, mentálního kouče Halku Bitmanovou, oddíl Sokol Meteor a rodiče. Také bych ráda poděkovala týmu Yonex, bez kterého bych neodpálila ani jeden míček.

 

Děkujeme za rozhovor a držíme palce, ať​ se Ti na dále daří!

 Zdroj foto: badklim.cz